Згурівська громада
Згурівська селищна рада Броварського району Київської області

ПОДАТКОВА ІНФОРМУЄ

Дата: 13.05.2024 13:48
Кількість переглядів: 57

Фото без описуЯким чином покупець отримує фіскальний чек за оплачені через ПРРО товари/послуги

ГУ ДПС у Київській області нагадує платникам податків, що п.2 ст. 3 ЗУ від 16.07.1995 №265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» встановлено, що суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для виконання платіжної операції зобов’язані надавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, в обов’язковому порядку розрахунковий документ встановленої форми та змісту на повну суму проведеної операції, створений в паперовій та/або електронній формі (у тому числі, але не виключно, з відтворюванням на дисплеї пристрою, на якому встановлений програмний реєстратор розрахункових операцій QR-коду, який дозволяє особі здійснювати його зчитування та ідентифікацію з розрахунковим документом за структурою даних, що в ньому міститься, та/або надсиланням електронного розрахункового документа на наданий такою особою абонентський номер або адресу електронної пошти).

Працівник не може бути допущеним до роботи без укладення трудового договору

ГУ ДПС у Київській області повідомляє, що ст.24 Кодексу законів про працю встановлено, що працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом або розпорядженням власника або уповноваженого органу та без подання до органу податкової служби Повідомлення про прийняття працівника на роботу.

Роботодавець, який приймає на роботу працівника, зобов’язаний виконати певні кроки для його офіційного працевлаштування:

- укласти в письмовій формі трудовий договір (п. 6 ч. 1 ст. 24 Кодексу законів про працю України; форму трудового договору між працівником і фізичною особою, яка використовує найману працю, затверджено наказом Мінпраці від 08.06.2001 № 260);

- оформити наказ (розпорядження) про прийняття на роботу (типова форма № П-1 «Наказ (розпорядження) про прийняття на роботу», затверджена наказом Державного комітету статистики України від 05.12.2008 № 489);

- повідомити ДПС про прийняття працівника на роботу (постанова КМУ від 17.06.2015 № 413).

Під час виплати заробітної плати роботодавець зобов’язаний з нарахованої зарплати утримати та перерахувати до бюджету: 18 % податку на доходи фізичних осіб, 1,5 % військового збору, сплатити 22 % єдиного соціального внеску.

Щодо обмеження програмного забезпечення по кількості рядків у Таблиці даних платника податку

ГУ ДПС у Київській області нагадує, що подання Таблиці даних платника ПДВ передбачено Порядком зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого постановою Кабміну України від 11.12.2019 №1165 «Про затвердження порядків з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних» (далі – Порядок зупинення).

Відповідно до п. 23 Порядку зупинення, Таблиця подається платником податку в електронній формі засобами електронного зв’язку з урахуванням вимог ЗУ «Про електронні довірчі послуги», «Про електронні документи та електронний документообіг» та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого наказом Мінфіну України від 06.06.2017 №557 (в редакції наказу Мінфіну України від 01.06.2020 № 261).

В електронній формі J/F13123 «Таблиця даних платника ПДВ» передбачено обмеження у 99 рядків, але обмежень щодо кількості Таблиць, які платник може подати до ДПС в одному періоді немає.

Визначення доходу за попередній календарний рік, що передує року переходу на спрощену систему оподаткування

ГУ ДПС у Київській області інформує платників, що згідно з п.п.298.1.4 п.298.1 ст 298 ПКУ СГ - платник інших податків і зборів відповідно до норм ПКУ, може прийняти рішення про перехід на спрощену систему оподаткування шляхом подання заяви до контролюючого органу не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу. Такий СГ може здійснити перехід на спрощену систему оподаткування один раз протягом календарного року.

Заява подається разом із розрахунком доходу за попередній календарний рік, що передує року переходу на спрощену систему оподаткування.Дохід за попередній календарний рік, що передує року переходу на спрощену систему оподаткування, визначається на момент подання заяви із врахуванням запланованої суми отримання доходу, за період що залишився до кінця року після подання заяви.

Офіційне працевлаштування з виплатою легальної заробітної плати гарантує громадянам державний соціальний захист

ГУ ДПС у Київській області нагадує платникам податків, що офіційне працевлаштування - це захист соціальних інтересів громадян, гарантування права на соціальні виплати та майбутнє пенсійне забезпечення.

Офіційне працевлаштування з виплатою легальної заробітної плати, за яку роботодавець звітує та з якої щомісячно утримуються і в повному обсязі сплачуються до бюджету податки, збори та єдиний внесок, забезпечує для працівника повний соціальний захист, гарантований державою, а період роботи зараховується до страхового стажу, який враховується разом із розміром заробітної плати під час нарахування пенсії. 

Незадекларована праця знижує доходи  бюджетів та можливість фінансування державних програм соціального спрямування

Відповіді на найактуальніші питання оподаткування, ставки податків та зборів розміщені в Базі знань ДПС

У ГУ ДПС у Київській області нагадують платникам, що відповіді на найактуальніші питання щодо особливостей оподаткування містяться у Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі ДПС.

Для отримання інформації із Загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу (далі – ЗІР) можна скористатися будь-якою пошуковою системою.

Вхід у ЗІР здійснюється в інтернет-мережі, в тому числі у вигляді мобільної версії, мобільних додатків на базі Android та iOS або за посиланням https://zir.tax.gov.ua.

Розміщена в ЗІР База знань містить відповіді на запитання, структуровані за напрямками щодо норм податкового законодавства та ЄСВ, ставками податків та зборів, податковим календарем.

Чи повинен благодійник – ФО, внесений до Реєстру волонтерів, отримувати та зберігати документи, що підтверджують надання ним благодійної допомоги

ГУ ДПС у Київській області нагадує, що вимоги до підтвердження даних, визначених у податковій звітності та документального підтвердження виконання вимог податкового та іншого законодавства, контроль за виконанням якого покладено на контролюючі органи, встановлені ст. 44 ПКУ.

Для цілей оподаткування платники податків зобов’язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов’язаних з визначенням об’єктів оподаткування та/або податкових зобов’язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, інформації, пов’язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством - абзац перший п.44.1 ст.44 ПКУ.

Забороняється формування показників податкової звітності, митних декларацій на підставі даних, не підтверджених документами, що визначені абзацом першим п. 44.1 ст. 44 ПКУ (абзац другий п. 44.1 ст. 44 ПКУ).

Первинним документом вважається документ, який містить відомості про господарську операцію та підтверджує її здійснення.

Як здійснюється реєстрація СГ як платників акцизного податку

ГУ ДПС у Київській області інформує, що відповідно до п.п. 212.3.1 п. 212.3 ст. 212 ПКУ реєстрація у контролюючих органах як платника податку суб’єкта господарювання, постійного представництва, які здійснюють діяльність з виробництва підакцизних товарів (продукції), яка підлягає ліцензуванню, здійснюється на підставі відомостей щодо видачі такому суб’єкту відповідної ліцензії.

Особи, що здійснюватимуть реалізацію пального або спирту етилового, підлягають обов’язковій реєстрації як платники акцизного податку на підставі поданої не пізніше ніж за 3 робочі дні до початку здійснення реалізації пального або спирту етилового заяви, форма якої затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної фінансової політики.
Реєстрація інших СГ як платників акцизного податку здійснюється на підставі поданих за встановленою формою декларацій, які подаються:

-СГ роздрібної торгівлі, які здійснюють реалізацію підакцизних товарів – за місцезнаходженням пункту продажу товарів;

-всіма іншими СГ - за місцезнаходженням ЮО або місцем проживання ФОП.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь