Про громаду

Згурівська громада – це край зі славетною історією, якою варто пишатися, з майбутнім, в якому хочеться жити і виховувати дітей, з невичерпним потенціалом наукового, соціально-економічного і духовного розвитку.

З давніх – давен землі Згурівщини належали то гетьманам Мазепі і  Розумовському, то нащадкам гетьмана Скоропадського, то графу Кочубею. Перші офіційні відомості про Згурівщину датуються кінцем XVІІ ст. у жалованій грамоті Петра І.

З 1924 року Згурівщина входила до складу Турівського району Прилуцької округи. З 1931 року Згурівщину віднесено до Яготинського району.

25 вересня 1986 року згідно з Указом Президента Верховної ради Української РСР було утворено Згурівський район Київської області. У цьому ж році Згурівщина гостинно прийняла переселенців із зони Чорнобильської АЕС.

Окрасою і багатством Згурівської громади є її велика історико – культурна, духовна спадщина. На території Згурівщини розміщені пам’ятки історії та архітектури XVІІ та  XІX ст. Гордістю Згурівської землі є парк – пам’ятка садово – паркової архітектури, заснований у 1837 році  Аркадієм Васильовичем Кочубеєм.

Краса і щедрість Згурівщини завжди живили творчу наснагу тих, хто прагнув висот у праці, мистецтві. Багато  жителів Згурівщини збагатили своїм талантом і працею вітчизняну і світову культуру.

Найбільше природне багатство Згурівщини – її благодатні землі. Сприятливі кліматичні умови забезпечують вирощування переважної більшості сільськогосподарських культур.

Промисловість Згурівської громади представлена великими підприємствами: ТОВ «Краєвид» (цукровий завод), філія ДТВ «Яготинський маслозавод» «Яготинське для дітей», ТОВ «Завод «Олвін» (виробництво фруктових і овочевих соків), ТОВ «Прушиньскі» (холодне штампування та гнуття металу), ТОВ «Право» (виробництво хліба та кондитерських виробів), ТМ «ZINKA» ФГ «Тетяна – 2011» (виробництво сирів та йогуртів), близько 100 фермерських господарств.

На Згурівщині збудовано новий комплекс з утримання корів ЗАТ «Українська молочна компанія», насіннєвий завод потужністю 100 т насіння на добу ТОВ «Урожай», свинокомплекс СП ТОВ «Нива Переяславщини».

Охорона здоров’я представлена центральною лікарнею та комунальним некомерційним підприємством «Центр первинної медико-санітарної допомоги».

Значна увага у громаді приділяється розвитку освіти. Цього року відзначила своє 40-річчя Згурівська музична школа. З 1963 року працює ДНЗ «Згурівський професійний ліцей». Функціонує Згурівський інклюзивно – ресурсний центр.

17 липня 2021 року Згурівська громада відсвяткувала свою першу річницю. Очолює Згурівську громаду працьовитий, наполегливий, успішний Василь Вікторович Цвик.

Велика увага у громаді приділяється розвитку молодіжного руху. Так, 27 квітня 2021 року було створено Молодіжну раду як консультативно-дорадчий орган з питань молодіжної політики, мета якої - згуртувати молодь для тісної співпраці з органами місцевого самоврядування для створення та реалізації цікавих проектів на території Згурівської громади.

Ми маємо усі можливості для процвітання, свого успішного розвитку в майбутньому. А воно залежить від кожного з нас, від наших бажань і зусиль, прагнення зробити рідний край ще кращим.