У м.Чернівці відбулося засідання Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України

Дата: 13.04.2024 11:28

Фото без опису12 квітня, у м.Чернівці, відбулося засідання Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України.

Участь у заході взяли Президент України Володимир Зеленський, Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль, керівник Офісу Президента України Андрій Єрмак, представники Уряду, територіальних громад, органів місцевого самоврядування та начальники обласних адміністрацій.

До складу делегації, яку очолив голова Київської обласної державної адміністрації Руслан Кравченко, увійшли і представники громад: Згурівський селищний голова Василь Цвик, Тетіївський, Васильківський, Бучанський, Фастівський, Ірпінській, Славутицький міські голови, Гатненський сільський голова.

Загалом до засідання долучилися понад 1,8 тис. учасників.

До порядку денного засідання Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України увійшли питання:

протидія безпековим загрозам, організації подолання наслідків руйнування цивільної інфраструктури;

функціонування об’єктів енергетичного комплексу України та заходи із забезпечення стабільної роботи енергетичної системи в умовах постійних ракетних обстрілів;

нова урядова політика з підтримки вітчизняного виробництва «Зроблено в Україні»;

Європейська інтеграція України та нові можливості і виклики для українських громад.

Під час другої частини заходу відбувся форум «Життя регіонів в умовах війни». У його рамках відбулися виступи міжнародних гостей.

Представники громад мали можливість задати представникам державної влади актуальні для них запитання.

Під час свого звернення Президент України Володимир Зеленський акцентував увагу на тому, що територіальні громади мають бути особливо активними. Насамперед, задля успішного розвитку громад, потрібно усім на місцях максимально об'єднати зусилля. Основний акцент на "прозорий" бізнес, сплату податків, офіційні заробітні плати. На одного військового в громаді мають працювати та сплачувати податки 8 цивільних громадян. Умови для розвитку бізнесу створені. Існує безліч державних та міжнародних програм для підтримки підприємництва.

Лише об'єднавши зусилля можливо протистояти сьогоднішнім викликам.