Згурівська громада
Згурівська селищна рада Броварського району Київської області

ПОДАТКОВА ІНФОРМУЄ

Дата: 18.03.2024 08:40
Кількість переглядів: 211

Фото без описуОтримання розрахункового документу споживачем - це гарантія 
захисту його прав


ГУ ДПС у Київській області нагадує, що отримання розрахункового документу споживачем - це гарантія захисту його прав та створення можливості:
 - здійснювати гарантійне обслуговування придбаного товару;
 -   повернути придбаний неякісний товар; 
 - фіскальний чек убезпечує споживача від придбання контрафактних (фальсифікованих) та контрабандних товарів;
 -    видача фіскальних чеків зменшує рівень тіньової економіки.

Роздрібна торгівля алкогольними напоями та тютюновими виробами може здійснюватися СГ за наявності ліцензій на роздрібну торгівлю

ГУ ДПС у Київській області нагадує СГ, що відповідно до ст. 15 ЗУ від 19.12.1995 № 481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, спиртових дистилятів, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального» зі змінами та доповненнями, роздрібна торгівля алкогольними напоями (крім столових вин, а для малих виробників виноробної продукції алкогольних напоїв без додавання спирту: вин виноградних, вин плодово-ягідних, напоїв медових), тютюновими виробами, рідинами, що використовуються в електронних сигаретах, або пальним може здійснюватися суб’єктами господарювання (у тому числі іноземними суб’єктами господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва) всіх форм власності, у тому числі їх виробниками, за наявності у них ліцензій на роздрібну торгівлю.
Залишаємось на зв’язку: 
Комунікаційна платформа: kyivobl.ikc@tax.gov.ua  
Підписатись на сторінку Фейсбук ГУ ДПС у Київській області https://www.facebook.com/tax.kyiv.oblast
ГУ ДПС у Київській області

Як подати Декларацію про майновий стан і доходи
ГУ ДПС у Київській області  нагадує, що податкова декларація про майновий стан і доходи за підсумками 2023 року подається до 01 травня 2024 року, а з метою використання права на податкову знижку за результатами 2023 року, Декларацію можна подавати по 31 грудня 2024 року включно. 
Декларація подається в один із таких способів: 
- особисто або уповноваженою особою; 
- поштою з повідомленням про вручення та описом вкладення не пізніше ніж за 5 днів до закінчення граничного строку подання; 
- засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням вимог законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» та «Про електронні довірчі послуги». 

Чи може страхувальник виправити помилки в звітності щодо сум нарахованого єдиного внеску за періоди, за якими минув строк позовної давності?


 Головне управління ДПС у Київській області інформує, що відповідно до частини шістнадцятої ст. 25 Закону України від 08.07.2010 № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» зі змінами та доповненнями, строк давності щодо нарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок), застосування та стягнення  сум недоїмки, штрафів та нарахованої пені не застосовується. 
Таким чином, страхувальник має право виправити помилки в звітності щодо сум нарахованого єдиного внеску за періоди, за якими минув строк позовної давності.


Документи, які має подати ФО – платник ПДФО до контролюючого органу для використання права на податкову знижку за навчання


ГУ ДПС у Київській області  нагадує, що відповідно до ст. 166 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) платник податку має право на податкову знижку за наслідками звітного податкового року. 
Детальніше про порядок використання права на податкову знижку та перелік  документів, які необхідно подати ФО – платнику ПДФО до контролюючого органу для отримання податкової знижки на суми коштів, сплачених за навчання йдеться тут.
 

Терміни подання ФО податкової  декларації про майновий стан і доходи та сплати задекларованих податкових зобов’язань 


ГУ ДПС у Київській області в рамках триваючої кампанії декларування доходів громадян інформує, що Податкова декларація  про майновий стан і доходи подається  до 01 травня року, що настає за звітним. 
Для отримання податкової знижки Декларація подається по 31 грудня включно. Сплачуються податки до 01 серпня року, що настає за звітним.
 

Платник податків з 01.08.2023 звільняється від нарахування/сплати штрафних санкцій та пені у разі самостійного виправлення помилок, що призвели до заниження податкового зобов’язання


ГУ ДПС у Київській області нагадує, що  Законом України від 30.06.2023  № 3219-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану» з 01.08.2023 року внесено зміни, зокрема, до п.69 підрозд.10 розд. ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України, який доповнено новим підпунктом 69.38, відповідно до якого тимчасово, на період з 01 серпня 2023 року до припинення або скасування воєнного стану на території України, у разі самостійного виправлення платником податків з дотриманням порядку, вимог та обмежень, визначених ст. 50 ПКУ, помилок, що призвели до заниження податкового зобов’язання, такий платник звільняється від нарахування та сплати штрафних санкцій, передбачених п.50.1 ст.50 ПКУ, та пені.
 

Про заповнення  поля 5 Податкової декларації з податку на прибуток підприємств «Код виду економічної діяльності (КВЕД)»


ГУ ДПС у Київській області повідомляє, що класифікація видів економічної діяльності (далі – КВЕД) – це статистичний інструмент для впорядкування економічної інформації. 
КВЕД затверджена наказом Держспоживстандарту України від 11.10.2010 № 457. Для правильного визначення виду діяльності за кодом виду економічної діяльності платникам слід звернутись до органів державної статистики.
При заповненні Податкової декларації з податку на прибуток підприємств, форма якої затверджена наказом Міністерства фінансів України від 20.10.2015 № 897 зі змінами та доповненнями, у полі 5 «Код виду економічної діяльності (КВЕД)» зазначається код основного виду економічної діяльності, присвоєний платнику податків згідно з Національним класифікатором України видів економічної діяльності на момент подання такої декларації.
 

Відомості з ДРФО про джерела/суми нарахованого доходу можна отримати в приватній частині Електронного кабінету 


Головне управління ДПС у Київській області нагадує, що в меню «ЕК для громадян» приватної частини Електронного кабінету фізична особа, зареєстрована у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків (далі – Державний реєстр) чи в окремому реєстрі Державного реєстру, може отримати відомості про себе, наявні у Державному реєстрі.
ФО, яка має кваліфікований електронний підпис (далі – КЕП), для направлення запиту щодо отримання відомостей з Державного реєстру про джерела/суми нарахованого доходу, нарахованого (перерахованого) податку та військового збору в електронному вигляді (F1319103) через Електронний кабінет необхідно:
1.    Увійти до Електронного кабінету за адресою: https://cabinet.tax.gov.ua, а також через вебпортал ДПС.
2.    Доступ до приватної частини Електронного кабінету надається після проходження користувачем електронної ідентифікації онлайн з використанням КЕП, отриманого у будь-якого Кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг, через Інтегровану систему електронної ідентифікації – id.gov.ua (MobileID та BankID), за допомогою Дія.Підпис або «хмарного» КЕП.
3.    У меню «ЕК для громадян» приватної частини Електронного кабінету обрати «Запит про суми виплачених доходів» та натиснути «Створити».
4.     Вказати період, за який необхідно отримати відомості, натиснути «Зберегти».
5.    Підписати за допомогою КЕП або «хмарного» КЕП, після чого Запит буде автоматично відправлений.
6.    Отриману відповідь  (форма F1419103) «Вiдомостi з Державного реєстру фiзичних осiб – платникiв податкiв про джерела/суми нарахованого доходу, нарахованого (перерахованого) податку та військового збору вiдповiдь на запит в електронному виглядi» можна переглянути та завантажити в pdf у режимі «Вхідні» меню «Вхідні/вихідні документи» або у розділі «Запит про суми виплачених доходів» меню «ЕК для громадян».
 

Внутрішньо переміщені особи мають змогу повернути частину коштів, сплачених за договором оренди житла 


ГУ ДПС у Київській області  в рамках триваючої кампанії декларування доходів громадян нагадує, що внутрішньо переміщені особи мають змогу повернути частину коштів, сплачених за договором оренди житла, скориставшись правом на податкову знижку   – ст.166 Податкового кодексу України. 
Детальніше про порядок та умови отримання податкової знижки, а також про перелік документів, необхідних для отримання податкової знижки на суму коштів, сплачених у вигляді орендної плати за договором оренди житла (квартири, будинку), йдеться тут. 
 

Вперше Звіти про КІК подаються за 2022 рік разом з Декларацією 
за 2023 рік


ГУ ДПС у Київській області  нагадує, що відповідно до п.п. 39 прим. 2.5.1 п. 39 прим. 2.5 ст. 39 прим. 2 ПКУ для цілей податкового контролю за оподаткуванням прибутку контрольованої іноземної компанії (далі – КІК) звітним (податковим) періодом є календарний рік або інший звітний період контрольованої іноземної компанії, що закінчується протягом календарного року.
Відповідно до  п.54 підрозд. 10 розд. XX «Перехідні положення» ПКУ, вперше Звіти про КІК мають подаватись за 2022 рік разом з Декларацією за 2023 рік. При цьому штрафні санкції та пеня до звітності КІК за 2022 та 2023 роки не застосовуватимуться.

Заяву про застосування спрощеної системи оподаткування ФОП може надіслати в Електронному кабінеті платника 


ГУ ДПС у Київській області нагадує про завершення терміну подання заяви про перехід з 01 квітня  на спрощену систему оподаткування або на іншу групу платників ЄП, в понеділок, 18 березня 2024 року. 
ФОП мають змогу надіслати Заяву в електронному вигляді через приватну частину Електронного кабінету: 
в меню «Введення звітності» приватної частини Електронного кабінету обирається рік та місяць, в якому створюється Заява, з переліку електронних форм обирається Заява за формою F0102003, за замовчуванням встановлюється орган ДПС за місцем основної реєстрації.
У Заяві слід заповнити відповідні поля, підписати та надіслати, при цьому реєстраційні дані платника податків заповнюються автоматично.
У разі переходу ФОП на спрощену систему оподаткування (І - ІІІ група платників ЄП) додатково до Заяви подається Розрахунок доходу за попереднiй календарний рiк. Для цього у вкладці «Додатки» обираєм опцію «Додати» Розрахунок за формою F0102103 та заповнюємо обов’язкові поля.
 

Щодо сплати земельного податку ФОП – платником ЄП за земельні ділянки, надані їй як ФО, які використовуються за призначенням у господарській діяльності


Відповідно до п. 269.1 ст. 269 ПКУ, платниками плати за землю є, зокрема, платники земельного податку, а саме власники земельних ділянок, земельних часток (паїв).
Водночас, звільняється від сплати земельного податку (в т. ч. обов’язку нарахування, подання податкової звітності із земельного податку) ФОП – платник єдиного податку:
-  І - ІІІ груп  –  за земельні ділянки, що використовуються такою особою за призначенням для провадження господарської діяльності (крім діяльності з надання земельних ділянок та/або нерухомого майна, що знаходиться на таких земельних ділянках, в оренду (найм), позичку, на іншому праві користування);
-   ІУ групи, за земельні ділянки сільськогосподарського призначення, що використовуються для ведення сільськогосподарського товаровиробництва п.п. 4 п. 297.1 ст. 297 ПКУ.
 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь