Гроші для бізнесу: грантові програми для малого та середнього бізнесу, що діють просто зараз

Дата: 23.10.2023 15:26

Фото без описуУрядовий проєкт «єРобота»

Програма «Власна справа»

Стати її учасником і отримати мікрогрант на створення або розвиток бізнесу можуть як діючі підприємці, так і люди, що не мають підприємницького досвіду.

Допомога в наданні мікрогрантів на створення або розвиток бізнесу:

• від 50 до 100 тис. грн (обовязкова умова – 1 найманий працівник);
  • 250 тис. грн (обовязкова умова – 2 наймані працівники).

Грантові кошти можна витратити на придбання обладнання, закупівлю сировини та матеріалів, оренду приміщення, рекламу тощо. Повернення коштів передбачається шляхом сплати податків і зборів, зокрема за працевлаштованих осіб.

Ознайомитися з Порядком надання мікрогрантів на створення або розвиток власного бізнесу можна за посиланням: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/738-2022-%D0%BF#Text

Щоб взяти участь у програмі «Власна справа» урядового проєкту "єРобота" надсилайте заявку та бізнес-план через портал Дія.

Дедлайн подачі: до 19 листопада 2023 року

Посилання: тут

• Програма USAID «Конкурентоспроможна економіка України»

Грантова програма для підтримки безперервності та відновлення бізнесу, включно із переміщенням або відновленням бізнесу, розширенням на зовнішні ринки, а також підтримкою рівня наявних бізнес-можливостей та/або їхнім покращенням.

Для кого: виробництва, послуг, креативних індустрій, інформаційних технологій, інжинірингу.

На які потреби: покращення бізнес-процесів і моделей; розбудова організаційного потенціалу; розвиток виробництва, продажі; цифрові та торгові можливості.

Умова: 25 грантів для підтримки малих та середніх переробних підприємств

Сума: $75 000–150 000

Дедлайн подачі: 15 грудня 2023 року

Умова: 30 грантів на підвищення кадрового потенціалу бізнесу

Сума: $35 000–150 000

Дедлайн подачі: 15 листопада 2023 року

Умова: малим та середнім фермерським підприємствам

Сума: до $40 000

Область: Полтавська, Сумська, Київська, Чернігівська

Посилання: тут

• Грант на власну справу для ВПО і родин з дітьми від Благодійного фонду «СОС Дитячі Містечка» Україна

Умова: на відкриття власної справи для внутрішньо переміщених і родин з дітьми. Це можливість зайнятися власною справою, розкрити потенціал, та забезпечити себе та своїх дітей. Цьогоріч планується підтримати грантами не менше 100 підприємницьких проєктів від ВПО та батьків родин з дітьми у п’яти областях України. Сумарний бюджет конкурсу — 10 мільйонів гривень.

Сума: до 150 000 грн.

Область: Полтавська, Київська, Івано-Франківська, Чернівецька та Львівська області.

Дедлайн подачі: не визначений.

• Програма підтримки економічної стійкості України Mercy Corps UERP

Умова: фінансова допомога малим та середнім фермерським підприємствам для подолання наслідків війни у сільському господарстві

Сума: до $40 000

Область: Київська, Полтавська, Сумська, Чернігівська

Посилання: тут

Умова: фінансова допомога для малого та середнього бізнесу, який вже релокований, або знаходиться в процесі релокації через війну

Сума: до $20 000

Область: Київська, Івано-Франківська, Львівська, Тернопільська

Посилання: тут

• Програма грантової підтримки проєктів подвійного значення від Ukrainian Startup (USF)

Програма Фонду покликана сприяти створенню та розвитку інновацій продукції подвійного призначення: технологій, процесів чи інших складових, що відрізняють таку продукцію від існуючих на ринку або відповідають існуючому попиту одночасно як від приватних осіб, та і держави.

Для кого: безповоротна фінансова допомога для проєктів подвійного призначення.

На які потреби: закриває витрати на розвиток проєкту; надає доступ до найкращих менторів та експертів; а також підвищує обороноздатність країни та сприяє її швидкій її післявоєнній відбудові.

Дедлайн подачі: Заявки приймаються на постійній основі

• Keep Going – платформа для допомоги мікро- та малому бізнесу

Keep Going – це ініціатива, започаткована ІТ-підприємцями.

Для кого: для компаній, творчих та професійних об’єднань, самостійних спеціалістів, які працюють задля військових чи гуманітарних потреб.

На які потреби: військові чи гуманітарні потреби; потреби підприємств, що постраждали від бойових дій.

Сума гранту: від 50 до 500 тис. грн компаніям малого й сімейного бізнесу.

Дедлайн подачі: Заявки приймаються на постійній основі

Посилання: тут

• Програма ЄС «Єдиний ринок»

Умова: на патентування ідей, захист торгової марки та дизайну

Сума: €1000–1500

Дедлайн подачі: 08 грудня 2023 року

Посилання: тут

• Міжнародна організація з міграції (МОМ)

Умова: для постраждалих від війни мікро- та малих підприємств

Сума: €4500–20 000

Область: Київ, Київська, Львівська, Закарпатська, Сумська, Чернігівська, Тернопільська, Івано-Франківська, Полтавська, Дніпропетровська, Харківська

Дедлайн: 31 жовтня 2023 року

• Фонд Українського католицького університету Angel One

Умова: українські стартапи в усіх технологічних категоріях

Сума: $50 000–200 000

• Український фонд стартапів

Умова: стартапи у сфері оборони, кібербезпеки інфраструктури, освіти та охорони здоровʼя

Сума: до $35 000

Посилання: тут

• Благодійний фонд «Це крафт»

Умова: «Постійний конкурс творців» для підтримки мікропідприємців-крафтовиків і ремісників. За умовами конкурсу всі охочі можуть подавати ідеї на виготовлення творчого продукту (прототипу).

Сума: 1500 грн

Дедлайн: 31 грудня 2023 року