Згурівська громада
Згурівська селищна рада Броварського району Київської області

ПОДАТКОВА ІНФОРМУЄ

Дата: 06.10.2023 08:48
Кількість переглядів: 57

Фото без опису

 

ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ДПС У КИЇВСЬКІЙ ОБЛАСТІ

Управління інформаційної взаємодії

04151, м. Київ – 151, вул. Святослава Хороброго, 5а, телефон (факс) 246-23-40

 

Зміни до ЗУ №265 "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", внесені ЗУ №3219

Головне управління ДПС у Київській області повідомляє, що Законом України від 30.06.2022 року №3219 внесені зміни, зокрема до Закону України від 06.07.1995 №265 «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»:

- СГ звільняються від відповідальності за порушення вимог ЗУ №265, вчинені у період з 01 січня 2022 до 01 жовтня 2023, крім відповідальності за порушення порядку розрахунків при продажу підакцизних товарів, діяльності з купівлі/продажу іноземної валюти та у сфері організації та проведення азартних ігор;

- з 01 жовтня 2023 року застосування штрафних санкцій за порушення порядку використання РРО/ПРРО відновлюється. З цієї дати СГ звільняються від відповідальності  за порушення вимог ЗУ №265 (крім порушень порядку розрахунків при продажу підакцизних товарів),  вчинені при продажу товарів/послуг на:

ТОТ - по дату завершення тимчасової окупації відповідних територій;

територіях активних бойових дій - по дату завершення бойових дій;

територіях можливих бойових дій - по дату припинення можливості бойових дій.

Дати завершення бойових дій, дати завершення тимчасової окупації, дати припинення можливості бойових дій визначаються відповідно до даних Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих РФ;

- тимчасово, до закінчення воєнного стану, але не довше ніж до 01 серпня 2025 року встановлено зменшений розмір штрафних санкцій (25% вартості проданих з порушенням товарів/послуг за порушення, вчинене вперше та 50% за кожне наступне порушення, - було 100% та 150% відповідно) за незастосування РРО/ПРРО, невидачу розрахункового документу або видачу його на неповну суму покупки, що застосовуються до ФОП - платників ЄП, не зареєстрованих платниками ПДВ, які здійснюють торгівлю (крім підакцизних, технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, лікарських засобів, виробів медпризначення, ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння).

Чи можна здійснювати торгівлю алкогольними напоями в орендованому приміщенні торговельною площею менше 20 кв. м, яке є частиною торгового приміщення з торговельною площею понад 20 кв. м

Головне управління ДПС у Київській області повідомляє, що відповідно до абзацу 14 ст. 1 Закону України від 19.12.1995 № 481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального», місцем торгівлі є місце реалізації товарів, у тому числі на розлив, в одному торговому приміщенні (будівлі) за місцем його фактичного розташування, для тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пива - без обмеження площі, для алкогольних напоїв, крім пива, - торговельною площею не менше 20 кв. м, обладнане реєстраторами розрахункових операцій та/або  програмними реєстраторами розрахункових операцій (незалежно від їх кількості) або де є книги обліку розрахункових операцій (незалежно від їх кількості), в яких фіксується виручка від продажу алкогольних напоїв, тютюнових виробів та рідин, що використовуються в електронних сигаретах, незалежно від того, чи оформляється через них продаж інших товарів.

Таким чином, у торговому приміщенні з торговельною площею менше 20 кв. м СГ не має права здійснювати реалізацію алкогольних напоїв, крім пива, оскільки реалізація пива здійснюється без обмеження площі.

Для цигарок та алкоголю запроваджуються акцизні марки нового зразка - з додатковим захисним голографічним елементом

Головне управління ДПС у Київській області повідомляє, що  01 липня 2023 року набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 19 червня 2023 року №618 “Деякі питання маркування алкогольних напоїв, тютюнових виробів і рідин, що використовуються в електронних сигаретах”, якою ухвалено рішення про заміну акцизних марок для маркування алкоголю, тютюну та цигарок.

Постановою №618 затверджено нові зразки марок акцизного податку для:

· алкогольних напоїв вітчизняного та імпортного виробництва;

· тютюнових виробів, тютюновмісних виробів для електричного нагрівання (ТВЕН) за допомогою підігрівача з електронним управлінням і рідин, що використовуються в електронних сигаретах, вітчизняного та імпортного виробництва.

Державній податковій службі доручено  забезпечити виготовлення та продаж з 25 серпня акцизних марок нового зразка для алкогольних напоїв, тютюнових виробів, тютюновмісних виробів для електричного нагрівання (ТВЕН) за допомогою підігрівача з електронним управлінням і рідин, що використовуються в електронних сигаретах, вітчизняного та імпортного виробництва в установленому порядку.

Припиняється з 01 вересня 2023 року продаж марок акцизного податку для маркування алкогольних напоїв, тютюнових виробів і рідин, що використовуються в електронних сигарета старого зразка, а до 31 січня 2024 року  акцизні марки старого зразка мають бути знищені.

Як анулювати реєстрацію платника ПДВ особі, що перебуває на обліку в районі, розташованому в зоні бойових дій

Головне управління ДПС у Київській області інформує, що  відповідно до п. 184.3 ст. 184 ПКУ, контролюючий орган анулює реєстрацію особи як платника податку на додану вартість платникам, які подали заяву про анулювання реєстрації, якщо встановить, що така особа відповідає вимогам п. 184.1 ст. 184 ПКУ. 

Для анулювання реєстрації, платник ПДВ подає до контролюючого органу за місцем перебування на обліку заяву про анулювання реєстрації платника ПДВ за формою № 3-ПДВ (додаток 3 до Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.11.2014 № 1130, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 17.11.2014 за № 1456/26233).

Заяву можна подати засобами електронного зв’язку в електронній формі.
 В умовах дії правового режиму воєнного стану, територіальні органи ДПС, розташовані у зоні проведення бойових дій, не можуть здійснювати свої повноваження, у тому числі повноваження щодо реєстрації/анулювання реєстрації платників ПДВ. 

Для забезпечення безперебійної роботи територіальних органів ДПС у період воєнного стану в Україні, повноваження територіальних органів ДПС, у роботі яких встановлено простій, закріплені за іншими територіальними органами. 

Отже, суб’єкт господарювання, який перебуває на обліку в районі, розташованому в зоні бойових дій, з метою анулювання своєї реєстрації як платника ПДВ може подати заяву про анулювання реєстрації за формою № 3-ПДВ засобами електронного зв’язку в електронній формі. 

У розділі 1 заяви за формою № 3-ПДВ платник зазначає найменування контролюючого органу, в якому він перебуває на обліку.

Заяву розглядатиме територіальний орган ДПС, за яким закріплено виконання повноважень щодо реєстрації/анулювання реєстрації платників ПДВ територіального органу ДПС, у роботі якого встановлено простій.

Небанківські надавачі платіжних послуг

Головне управління ДПС у Київській області повідомляє, що відповідно до норм Законів України від   №1591 «Про платіжні послуги» та  від 12.01.2023 №2888 «Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо платіжних послуг)» до небанківських надавачів платіжних послуг належать:

-платіжні установи (у тому числі малі платіжні установи);

-філії іноземних платіжних установ;

-установи електронних грошей;

-фінансові установи, що мають право на надання платіжних послуг;

-оператори поштового зв‘язку;

-надавачі нефінансових платіжних послуг;

-фінансова установа, що має право на надання платіжних послуг, – юридична особа, яка отримала ліцензію на провадження діяльності з надання фінансових послуг та ліцензію на надання окремих фінансових платіжних послуг, з урахуванням обмежень, визначених цим Законом;

 -емітент електронних грошей – установа електронних грошей або інша юридична особа, яка надає платіжні послуги з випуску електронних грошей та виконання платіжних операцій з ними, у тому числі відкриття та обслуговування електронних гаманців, та має право на надання такої платіжної послуги відповідно до Закону №1591.

Звертаємо увагу, що повернення суми бюджетного відшкодування також може здійснюватися на рахунки платника у небанківського надавача платіжних послуг. Для цього платник податків зобов’язаний лише вказати реквізити його рахунку, відкритого в небанківського надавача платіжних послуг, для перерахування бюджетного відшкодування. Дані про рахунки платника податків вносяться до Реєстру заяв про повернення сумибюджетного відшкодування.

Чи нараховуються штрафні санкції та пеня платникам єдиного внеску у період з початку дії воєнного стану в Україні

Головне управління ДПС у Київській області інформує, що відповідно до Закону України від 30 червня 2023 № 3219-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану», який набрав чинності 01.08.2023 року, внесені зміни до:

-  п. 9 прим. 21 розд. VIII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України від 08.07.2010 №2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» із змінами та доповненнями, тимчасово, за порушення, вчинені у період з початку дії воєнного стану на території України, до 01 серпня 2023 року, штрафні санкції, визначені частиною 11 ст. 25 Закону № 2464, не застосовуються.

- п. 9 прим. 22 розд. VIII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України № 2464-VI, тимчасово, на період з початку дії воєнного стану на території України, до 01 серпня 2023 року, платникам єдиного внеску не нараховується пеня, а нарахована пеня за цей період підлягає списанню.

ЗУ № 3219: Частково зняті обмеження на проведення документальних перевірок

Головне управління ДПС у Київській області інформує, що Законом України від 30 червня 2023 року № 3219-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану», який набрав чинності 01.08.2023 року, передбачено часткове зняття обмежень на проведення контролюючими органами документальних перевірок. 

Зазначене стосується документальних позапланових перевірок, які проводяться на звернення платника податків та/або з підстав, визначених підпунктами 78.1.1 (у частині документальних позапланових перевірок платників щодо яких отримано інформацію, що свідчить про порушення податкового законодавства з питань оподаткування доходів, отриманих нерезидентами із джерелом походження з України, та/або з  питань оподаткування нерезидентів, які здійснюють діяльність через відокремлені підрозділи, платників, які здійснюють діяльність у сфері виробництва та/або реалізації підакцизної продукції, організації та проведення азартних ігор в Україні (гральний бізнес), платників податків, які надають фінансові, платіжні послуги), 78.1.2 (в частині контролю за трансфертним ціноутворенням), 78.1.5, 78.1.7, 78.1.8, 78.1.9, 78.1.12, 78.1.14 - 78.1.16, 78.1.21 та 78.1.22 пункту 78.1 статті 78 ПКУ, та/або документальних позапланових перевірок платників, щодо яких отримано податкову інформацію, що свідчить про порушення валютного законодавства в частині дотримання граничних строків надходження товарів за імпортними операціями та/або валютної виручки за експортними операціями. 

Водночас, змінено вимоги до складання плану-графіку проведення документальних планових перевірок: тимчасово на період з 01 серпня 2023 року до припинення або скасування воєнного стану до плану-графіку документальних планових перевірок можуть бути включені платники податків: 

· сфери виробництва та/або реалізації підакцизної продукції; 

· сфери організації та проведення азартних ігор в Україні (гральний бізнес); 

· надавачі фінансових, платіжних послуг. 

Які суб’єкти господарювання звільняються від штрафних санкцій за порушення вимог закону про застосування РРО з початку дії воєнного стану

Головне управління ДПС у Київській області інформує, що Законом України від 30 червня 2023 року № 3219-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану», який набрав чинності 01.08.2023 року, внесені зміни, зокрема до розд. ІІ «Прикінцеві положення» Закону України від 06.07.1995 № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» із змінами та доповненнями (далі – Закон № 265).

Відповідно до п. 12 розд. ІІ «Прикінцеві положення» Закону № 265, суб’єкти господарювання звільняються від відповідальності за порушення вимог Закону № 265, вчинені ними у період з 01 січня 2022 року до 01 жовтня 2023 року, крім відповідальності за порушення порядку здійснення розрахункових операцій при продажу підакцизних товарів, здійснення діяльності з купівлі/продажу іноземної валюти, діяльності у сфері організації та проведення азартних ігор.

Починаючи  з 01.10.2023 року, штрафні санкції застосовуються до всіх суб’єктів господарювання, при цьому від відповідальності звільняються СГ за порушення вимог Закону № 265 (крім порушень порядку здійснення розрахункових операцій при продажу підакцизних товарів), вчинені ними при продажу товарів, наданні послуг на:

- тимчасово окупованих РФ територіях України, - по дату завершення тимчасової окупації відповідних територій;

- територіях активних бойових дій, - по дату завершення бойових дій на відповідних територіях;

- територіях можливих бойових дій, - по дату припинення можливості бойових дій на відповідних територіях.

Дати завершення бойових дій, дати завершення тимчасової окупації, дати припинення можливості бойових дій визначаються відповідно до даних Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих російською федерацією.

Нагадуємо, що Перелік територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих РФ, затверджений наказом Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій від 22.12.2022 року №309 (зі змінами та доповненнями).


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь