Якщо ви представник адміністрації "повідомлення про замінування"

Дата: 18.09.2023 11:41

ЯКЩО ВИ ПРЕДСТАВНИК АДМІНІСТРАЦІЇ

повідомлення про замінування

Кожен співробітник будь-якого об'єкту міської інфраструктури може отримати повідомлення про загрозу вибуху. Тому дуже важливо розуміти, як поводитись у такій ситуації.

1. Повідомте правоохоронцям

Коли надходить повідомлення про мінування, обов'язково зателефонувати 101, 102 або на гарячу лінію СБУ (0 800 501 482) і дотримуватися вказівок, що їх вам нададуть.

1. Зберігайте спокій та відповідальність

В останні місяці жодне повідомлення про замінування міських об'єктів не підтвердилося. Тож панікувати не варто. Але в будь-якому випадку потрібно бути готовим до всього і знати, як діяти у надзвичайній ситуації.

1. Зафіксуйте всю можливу інформацію про повідомлення

Найчастіше повідомлення про замінування надходять у вигляді SMS, телефонного дзвінка або електронного листа. У такому разі:

не видаляйте та не відповідайте на електронний лист чи повідомлення; якщо повідомлення надіслано електронною поштою, запишіть адресу; якщо надіслано через соціальні мережі, занотуйте ім'я чи назву аккаунта;

якщо це телефонна розмова, за можливості, продовжуйте говорити з тим, хто телефонує і паралельно попередьте колег, щоб вони дзвонили правоохоронцям (можна швидко написати їм це на клаптику паперу, показати жестами тощо) якщо на вашому телефоні відображається номер абонента, запишіть його.

Якщо про загрозу повідомили особисто, то запам'ятайте якомога більше відмінних характеристик інформатора (творця загрози). Зріст, одяг, фізичні особливості, маска на обличчі тощо.

Якщо про загрозу повідомили у записці, листі або у вигляді графіті, це потрібно розглядати як поліцейське доказ. Не можна чіпати його і давати торкатися його іншим людям.

4. Проведіть «тиху евакуацію» людей

У разі найменшого припущення реальності загрози, необхідно спокійно евакуювати людей до безпечного місця. Майте на увазі наступні поради:

призначити людей, знайомих з пунктами евакуації і пунктами збору (зустрічі), виступати у якості кураторів і надавати допомогу в цій процедурі;

у протилежних напрямках повинні бути ідентифіковані як мінімум дві точки збору і, як мінімум, у 500 метрах від місця небезпеки. Якщо можливо, місцем збору НЕ повинна бути автостоянка;

під час евакуації зробити так, щоб ніхто більше не входив у небезпечний район після початку евакуації;

завжди дотримуватись вказівок поліції і уникати зборів поблизу поліцейського оточення; не сіяти паніку серед людей, аби вона не призвела до тисняви та жертв.