Грантові програми та програми підтримки, які доступні українському бізнесу
- Конкурс бізнес-ідей для підприємців в малих містах і селах «РОБИ СВОЄ» від Фонду «МХП – Громадi»
Для підтримки сталого розвитку підприємництва, як відповідь на негативні економічні наслідки війни в Україні.
Сума гранту: щонайменше 50 учасників можуть отримати до 100 тис грн на розвиток своєї справи. Загальний бюджет конкурсу становить 6 млн грн.
Дедлайн подачі: до 5 травня 2023 року
Посилання: https://doyourbusiness.com.ua/
- Урядовий проєкт «єРобота»
Програма «Власна справа»
Стати її учасником і отримати мікрогрант на створення або розвиток бізнесу можуть як діючі підприємці, так і люди, що не мають підприємницького досвіду.
Допомога в наданні мікрогрантів на створення або розвиток бізнесу:
- від 50 до 100 тис грн (обов’язкова умова – 1 найманий працівник);
- 250 тис грн (обов’язкова умова – 2 наймані працівники).
Грантові кошти можна витратити на придбання обладнання, закупівлю сировини та матеріалів, оренду приміщення, рекламу тощо. Повернення коштів передбачається шляхом сплати податків і зборів, зокрема за працевлаштованих осіб.
Ознайомитися з Порядком надання мікрогрантів на створення або розвиток власного бізнесу можна за посиланням: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/738-2022-%D0%BF#Text
Щоб взяти участь у програмі «Власна справа» урядового проєкту «єРобота» надсилайте заявку та бізнес-план через портал Дія.
- Програма USAID «Конкурентоспроможна економіка України»
Грантова програма для підтримки безперервності та відновлення бізнесу, включно із переміщенням або відновленням бізнесу, розширенням на зовнішні ринки, а також підтримкою рівня наявних бізнес-можливостей та/або їхнім покращенням.
Для кого: виробництва, послуг, креативних індустрій, інформаційних технологій, інжинірингу.
На які потреби: покращення бізнес-процесів і моделей; розбудова організаційного потенціалу; розвиток виробництва, продажі; цифрові та торгові можливості.
Сума гранту: до 50 грантів на загальну суму 36 млн грн.
Дедлайн подачі: до 24 липня 2023 року
Посилання: тут
- Програма грантової підтримки проєктів подвійного значення від Ukrainian Startup (USF)
Програма Фонду покликана сприяти створенню та розвитку інновацій продукції подвійного призначення: технологій, процесів чи інших складових, що відрізняють таку продукцію від існуючих на ринку або відповідають існуючому попиту одночасно як від приватних осіб, та і держави.
Для кого: безповоротна фінансова допомога для проєктів подвійного призначення.
На які потреби: закриває витрати на розвиток проєкту; надає доступ до найкращих менторів та експертів; а також підвищує обороноздатність країни та сприяє її швидкій її післявоєнній відбудові.
Дедлайн подачі: Заявки приймаються на постійній основі
Посилання: тут
- Keep Going – платформа для допомоги мікро- та малому бізнесу
Keep Going – це ініціатива, започаткована ІТ-підприємцями.
Для кого: для компаній, творчих та професійних об’єднань, самостійних спеціалістів, які працюють задля військових чи гуманітарних потреб.
На які потреби: військові чи гуманітарні потреби; потреби підприємств, що постраждали від бойових дій.
Сума гранту: від 50 до 500 тис грн компаніям малого й сімейного бізнесу.
Дедлайн подачі: Заявки приймаються на постійній основі
Посилання: тут
- Підтримка аграрного сектору та харчового виробництва в Україні від Danish Refugee Council (DRC)
Метою проєкту є зменшення негативних наслідків для представників малого та середнього бізнесу аграрного сектору та харчового виробництва з одного боку, а з іншого залучення вразливих верств населення у виробничо-збутові ланцюжки задля посилення їхньої ролі в місцевій економіці.
Для кого: приватні підприємства будь-яких форм реєстрації, об’єднання виробників сільськогосподарської продукції, комунальні підприємства.
На які потреби: збільшення прибутків місцевого населення на території, яку охоплює проєкт, в тому числі за рахунок їхнього прямого залучення у виробничо-збутові ланцюжки місцевого вразливого населення, в тому числі внутрішньо переміщених осіб та осіб, які постраждали від війни (при цьому створення нових офіційно оформлених робочих місць не є обов’язковим); проєкт має бути прибутковим для місцевого партнера та мати життєздатну схему реалізації.
Сума гранту: до 20 тис доларів США. Обов’язковий власний внесок партнера до 50% від загального бюджету проєкту (як у вигляді фінансового внеску, так і у вигляді інших власних активів).
Дедлайн подачі: до середини 2023 року
Посилання:тут