Профілактика отруєнь бджіл
Бджоли відіграють важливу роль в сільському господарстві, перелітаючи з однієї квітки на іншу вони забезпечують перехресне запилення, необхідне для розмноження більшості квіткових рослин. Наявність пасіки поблизу поля чи саду значно збільшує урожай. В умовах широкого застосування хімічних препаратів у сільському і лісовому господарстві все гострішою стає проблема охорони і захисту бджіл від отруєнь. Неконтрольоване застосування пестицидів, особливо на медоносних культурах, може призвести до масової загибелі бджіл та інших корисних комах, які є запилювачами цих культур.
Аграрії мають попереджати пасічників про свої дії заздалегідь, використовуючи для цього, в тому числі, і засоби масової інформації. Представники органів влади на місцях, у свою чергу, повинні знати, яка кількість місцевих жителів займається бджільництвом. А пасічникам потрібно в обов’язковому порядку повідомляти про місця розташування пасік. На сьогодні не всі пасіки на території Броварського району зареєстровані. Лише наявність ветеринарно санітарного паспорта пасіки дає можливість власнику бджологосподарства відстоювати свої права в законодавчому полі. Важливим є щорічне проведення весняної диспансеризації з лабораторним дослідженням підмору бджіл.
Броварське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Київській області наголошує, що пасічники обов’язково повинні інформувати органи місцевого самоврядування та сільськогосподарські підприємства про планове місце розташування пасік. У випадку загибелі бджіл негайно інформувати органи місцевої влади. А аграрії обов’язково повинні дотримуватися вимог законодавства у сфері обігу засобів захисту рослин та на вимогу ст. 37 Закону України «Про бджільництво», не пізніше ніж за 3 доби до початку обробки сільськогосподарських культур попереджувати через засоби масової інформації та іншими зручними засобами (в інтернет-групі, об’яви населених пунктах, повідомлення на телефон) про даний захід органи місцевого самоврядування та пасічників, пасіки яких знаходяться на відстані до 10-ти кілометрів від оброблюваних площ.