Згурівська громада
Згурівська селищна рада Броварського району Київської області

Аналіз захворюваності респіраторною хворобою COVID-19 і рівння вакцинації проти SARS-CoV-2 по КНП «Згурівська лікарня» за 2022 рік

Дата: 09.01.2023 13:16
Кількість переглядів: 143

Фото без описуПочаток 2022 р. (січень–лютий) на території Згурівського регіону відзначився черговою хвилею пандемії коронавірусу SARS-CoV-2, спричиненою новим штамом «Omicron», що мав свої особливості. Характерними ознаками виявилися: більш легкий перебіг захворювання; повторне інфікування цим штамом вірусу громадян, які заздалегідь щепилися вакцинами Пфайзер, Модерна, АстраЗенека чи КоронаВак з метою попередити чи відвернути ураження гострою респіраторною хворобою COVID-19, а також значно «помолодшав» вік пацієнтів із групи ризику.

Опитування відвідувачів лікарні, які звернулися за медичною допомогою в Згурівську амбулаторію первинної медико-санітарної допомоги, дало змогу з’ясувати, що серед пацієнтів, повторно інфікованих SARS-CoV-2, було 34,6% захворілих, що мали профілактичні щеплення антиковідними вакцинами, зокрема 1,5% – однією дозою, 33,1% – двома дозами. Відтак зростання відсотку вакцинованих осіб поміж інфікованих коронавірусом стало підтвердженням входження населення Згурівської ТГ в чергову хвилю епідемії, спричиненої штамом «Omicron BA.1», який у 2,9 рази більш заразний у порівнянні з попередніми штамами «Delta» та «Delta +». Крім того, збільшення кількості повторних інфікувань вакцинованих осіб, які зробили профілактичні щеплення в березні–травні 2021 р., ставило медицину перед потребою ревакцинації населення бустерною дозою проти COVID-19, оскільки рівень антитіл до попередніх штамів коронавірусу через 6–8 місяців почав знижуватись.

У січні–лютому 2022 р. спостерігалося значне збільшення кількості інфікування коронавірусною хворобою дитячого населення, відсоток якого по відношенню до кількості захворілих дорослих у січні підвищився майже в 4 рази: від 8,3% (05.01.2022) до 37% (27.01.2022). Сягнувши свого піку 56% до кінця січня, відсоток дітей, хворих на COVID-19, упродовж лютого почав знижуватись: 09.02.2022 – 45%, 16.02.2022 – 21%, 21.02.2022 – 19,6%. При цьому варто зауважити, що зростання інфікувань дітей різними штамами COVID-19 за період 2021 р. і на початку 2022 р. відбувалося у зовсім невакцинованому осередку організованого дитячого контингенту (школи, дитсадки тощо).

Упродовж зимового спалаху коронавірусної інфекції 2022 р. медпрацівниками Згурівської АЗПСМ обстежено за допомогою ПЛР-дослідження 769 зразків біоматеріалу, з яких підтверджено зараження вірусом SARS-CoV-2 у 324 жителів Згурівської територіальної громади. Проліковано амбулаторно 309 осіб, а в умовах стаціонарних інфекційних відділень лікарень – 15 громадян. На обов’язковій самоізоляції перебувало 486 контактних осіб. Проте внаслідок токсичної інфекції, спричиненої коронавірусною хворобою COVID-19, померло 4 невакцинованих дорослих. До середини березня 2022 р. підйом захворюваності припинився. Загалом за період крайньої хвилі епідемії одужало 447 осіб.

З кінця липня 2022 р. епідеміологи відмічали в Україні стрімкий ріст кількості інфікованих коронавірусом, що вказувало на початок прийдешнього спалаху пандемії. Така ж тенденція спостерігалася і в інших країнах Европи та світу. Експерти обґрунтували це зростання новими варіантами вірусу «Omicron» – BA.4 та BA.5, які виявилися більш інфекційними за первинні штами. Водночас розповсюдженню хвороби сприяли скасовані українською владою карантинні протиепідемічні заходи в результаті введення воєнного стану під час військової агресії РФ проти України та зміни обсягу готовності до надання медичної допомоги на період особливого режиму.

Серед населення Згурівської громади хвиля захворюваності на COVID-19 поширилася наприкінці серпня 2022 р. і завершилася до середини листопада. Високий рівень інфікування не зафіксовано, ймовірно через достатню вакцинацію дорослого працездатного населення (39,4%), а також природну імунізацію значної кількості дітей і підлітків попереднім штамом «Omicron BA.1» під час зимової хвилі пандемії коронавірусу SARS-CoV-2. При цьому варто зазначити, що громадяни, які хворіли цим штамом у легкій формі, до лікарів за меддопомогою не зверталися та відповідно не реєструвалися як інфіковані. Фактично відсоток імунізованого населення (як штучним, так і природним шляхом) в Згурівській ТГ може складати 70–90%. Так, станом на кінець лютого 2022 р. вакцинація персоналу медичних закладів становила 94,7%, персоналу освітніх закладів – 99,6%.

Протягом 2022 р. у КНП «Згурівська лікарня» обстежено швидкими тестами на визначення антигену SARS-CoV-2 2159 жителів. Поміж них позитивний результат мали 687 громадян, а саме:

  • доросле населення (18 років і старші) – 639 осіб;
  • діти (0 – до 18 років) – 31 особа;
  • медпрацівники – 9 осіб;
  • працівники сфери освіти – 8 осіб.

За період 2022 р. вакциновано проти CОVID-19 на базі Пункту щеплень Згурівської АЗПСМ – 408 осіб. З усіх проведених щеплень:

  • 69 – перші дози,
  • 96 – другі дози,
  • 236 – перші бустерні дози,
  • 7 – другі бустерні дози.

Від початку вакцинальної кампанії (з квітня 2021 р. до кінця 2022 р.) у Пункті щеплень КНП «Згурівська лікарня» щеплено 10168 громадян дорослого населення, з них отримали:

1-у дозу – 5127 осіб (40,0%), 2 дози – 4719 осіб (36,8%), першу бустерну дозу – 315 осіб (2,4%), другу бустерну дозу – 7 осіб (0,05%).

Станом на початок січня 2023 р. до нової хвилі захворюваності може призвести штам коронавірусу «Omicron ХВВ 1.5». Його виявили вже у 29 країнах на кількох континентах. Через війну та міграцію українського населення шанси «підхопити» небезпечну інфекцію значно зростають. Захистити себе від наступного спалаху захворювань на CОVID-19 можна за допомогою щеплень, адже вакцинація – єдиний ефективний спосіб зменшити ризики госпіталізації та смерті внаслідок коронавірусної хвороби.

Нагадуємо!

Дорослі люди від 18 років повинні отримати базовий курс щеплень проти COVID-19 однією дозою вакцини Janssen або двома дозами вакцин CoronaVac чи Pfizer.

Через 5 місяців після базового курсу всім категоріям дорослих потрібно зробити перше бустерне щеплення. Якщо людина отримала первинний курс вакциною Comirnaty, Moderna, AstraZeneca чи будь-якою іншою вакциною, вона може отримати бустерне щеплення (як перше, так і друге) вакциною CoronaVac.

Друга бустерна доза дозволена всім повнолітнім з інтервалом щонайменше 4 місяці після першої бустерної дози.

Також МОЗ рекомендує щепити дітей від 5 до 18 років проти гострої вірусної хвороби COVID-19 вакциною Comirnaty (Pfizer).

Дітям 5–16 років залишається важливим вчасне проведення обов’язкових рутинних щеплень, передбачених Національним календарем, які захищають дитину від 10 небезпечних інфекційних хвороб:

До 12 років (включно) діти мають отримати щеплення:

  • від гепатиту В (три дози, завершений курс вакцинації);
  • туберкульозу (1 доза, завершений курс);
  • кору, паротиту, краснухи (2 дози, завершений курс);
  • дифтерії, правця (5 доз);
  • кашлюка (4 дози, завершений курс);
  • поліомієліту (5 доз);
  • хіб-інфекція (3 дози, завершений курс).

У 14 років потрібно завершити курс вакцинації від поліомієліту (6 доза).

У 16 років зробити щеплення від дифтерії та правця, яке потрібно буде повторювати кожні 10 років.

Відділ статистики КНП «Згурівська лікарня»


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь