Згурівська громада
Згурівська селищна рада Броварського району Київської області

Інформаційне повідомлення про проведення громадського обговорення з питання присвоєння Турівській гімназії Згурівської селищної ради імені Миколи Маркевича

Дата: 20.10.2022 11:28
Кількість переглядів: 100

Фото без описуЗаконом України «Про присвоєння юридичним особам та об’єктам права власності імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій» (№ 4865 – VI від 24.05.2012) передбачено процедуру присвоєння юридичним особам та об’єктам права власності імен фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій. 

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 24 жовтня 2012 року № 989 «Про затвердження Порядку проведення громадського обговорення під час розгляду питань про присвоєння юридичним особам та об’єктам права власності, які за ними закріплені, об’єктам права власності, які належать фізичним особам, імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій» відділ освіти Згурівської селищної ради виносить на громадське обговорення питання присвоєння імені фізичної особи закладу освіти Турівській гімназії Згурівської селищної ради.

 

Найменування організатора громадського обговорення: Відділ освіти Згурівської селищної ради Броварського району Київської області.

Найменування юридичної особи, якій пропонується присвоїти ім’я фізичної особи:Турівська гімназія Згурівської селищної ради.

Ім’я фізичної особи, що пропонується присвоїти юридичній особі:Микола Маркевич 

Обгрунтування пропозиції : МАРКЕВИЧ Микола Андрійович (07.02.(26.01)1804–21(09). 06.1860) – історик, етнограф, поет та музикознавець. Народився в маєтку в с. Дунаєць Глухівського повіту  Чернігівської губернії (нині село Глухівського р-ну Сумської області). Походив з давнього козацько-старшинського роду Марковичів-Маркевичів. Від 1830 оселився в родовому маєтку в с. Турівка Прилуцького повіту  Полтавської  губернії (нині село Броварського району Київської області), який перетворив на один із відомих культурних осередків українського дворянства. Сполучав управління маєтком та господарські справи із музичними вправами, літературними й етнографічними студіями. 1831 опублікував поетичну збірку "Украинские мелодии" за мотивами українського народного фольклору, в передмові до якої публічно висловив намір написати студію з історії України.Він був перший український енциклопедист, в українській романтичній поезії витворив образ народного співця, пов'язав мотив героїзму козацтва з політичною сучасністю України та її національно-визвольними змаганнями.

Підтримував взаємини з багатьма відомими українськими діячами, зокрема з О. Бодянським, М. Гоголем, Є. Гребінкою, І. Котляревським, М. Максимовичем, Т. Шевченком. Протягом літа 1838 – поч. 1840 підготував велику 5-томну студію "История Малороссии", в якій лише перші 2 томи містять авторський виклад, а 3 інші – документи, матеріали, примітки, покажчик імен тощо. Наприкінці 1840-х підготував до друку літери "А–В" українсько-російського словника, який не був опублікований.

Присвоєння імені Миколи Маркевича  Турівській гімназії  дасть можливість популяризувати її серед інших шкіл Згурівської громади, а також проведення на більш високому рівні національно-патріотичного виховання учнівської молоді та приділити ще більшу увагу до популяризації героїв, боротьби за Україну та її державність і незалежність.

 

Суб’єкти, що внесли пропозицію щодо присвоєння юридичній особі імені фізичної особи:педагогічний колектив Турівської гімназії, адміністрація закладу (рішення педагогічної ради, протокол від 04 жовтня 2022 року № 2).

 

Строк, місце, час проведення заходів з громадського обговорення:

Форма громадського обговорення: круглий стіл.

Дата громадського обговорення: 22.11.2022 року о 12.00 год.

Місце проведення: Турівська гімназія Згурівської селищної ради.

Адреса проведення: с. Турівка, вул. Київська, 13.

Поштова адреса та адреса електронної пошти, номер телефону, строк і форма для подання пропозицій (зауважень):До участі запрошуються фізичні та юридичні особи, громадські об’єднання, політичні партії, громадські організації, представники засобів масової інформації Згурівської територіальної громади.

Усі пропозиції та зауваження подаються в письмовій або усній формі, надсилаються електронною поштою із зазначенням прізвища, ім'я, по батькові та адреси, особи яка їх подає до відділу освіти Згурівської селищної ради протягом 30 днів з дати опублікування відповідного інформаційного повідомлення за адресою:

вул. Українська,61 , смт Згурівка, 07601

тел. 5-16-23 , sekretar.zgurivka@ukr.net

Анонімніпропозиції (зауваження) не реєструються і не розглядаються.

 

Місце знаходження та адреса електронної пошти, номер телефону організатора громадського обговорення, за якими можна отримати консультації з питання, що винесено на громадське обговорення вул. Українська, 61 , смт Згурівка,; електронною поштою на адресу sekretar.zgurivka@ukr.net.

Прізвище та ім’я особи, визначеної відповідальною за проведення громадського обговорення:Бойко Ніна Григорівна (099-091-37-75)

Строк і спосіб оприлюднення результатів громадського обговорення:

Узагальнення висловлених в ході проведення громадського обговорення зауважень та пропозицій здійснюється організатором протягом 14 днів після закінчення строку подання пропозицій. Після отримання висловлених пропозицій та проведеного аналізу відбудеться оприлюднення результатів громадського обговорення на офіційному веб-сайті Згурівської селищної ради.

Запрошуємо усіх бажаючих взяти участь у обговоренні питання щодо присвоєння Турівській гімназії Згурівської селищної ради імені Миколи Маркевича.

 

 

 

         

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь