Українці в новому опалювальному періоді будуть з субсидіями, незважаючи на військову агресію росії проти нашої держави

Дата: 28.09.2022 14:44

Фото без описуВже за кілька тижнів розпочнеться опалювальний період. Цього року він особливий, адже проходитиме в умовах широкомасштабної агресії російської федерації проти України. А відтак домогосподарства з низьким рівнем доходів потребуватимуть допомоги від держави у вигляді житлових субсидій. При цьому не менша потреба в отриманні субсидій на оплату житлово-комунальних послуг є у внутрішньо переміщених осіб та громадян, які перебувають на території адміністративно-територіальних одиниць, де органи соціального захисту населення, зокрема, через бойові дії не мають можливості забезпечити підготовку виплатних документів та проведення фінансування.

З метою вирішення найбільш актуальних питань щодо надання субсидій в умовах початку нового опалювального періоду Міністерство соціальної політики ініціювало зміни до Положення про порядок надання житлових субсидій.

На засіданні Уряду 16 вересня 2022 року відповідні ініціативи підтримано.

Відповідним рішенням передбачено передачу функцій призначення, нарахування і виплати житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг від органів соціального захисту населення до органів Пенсійного фонду України, які працюють за екстериторіальним принципом.

Зокрема, постановою передбачено, що Пенсійний фонд України виплачуватиме призначені органами соціального захисту населення субсидії та пільги вже з 1 жовтня. З 1 грудня Фонд буде і призначати, і виплачувати субсидії та пільги.

Таке рішення приймається з метою забезпечення права на належні пільги особам, які були вимушені покинути свої домівки через повномасштабну російську агресію. Таким чином, усі хто мають таке право, продовжуватимуть пільги на місцях тимчасового проживання.

Особи, які вже отримують субсидії та пільги, зміни механізму на собі не відчують.

Якщо не відбулися суттєві зміни в складі та майновому стані сім’ї, то розрахунок розміру житлової субсидії на початку опалювального сезону буде зроблено автоматично без додаткового звернення громадянина. Виплати будуть надходити тим способом, яким надходило до цього: на карткові рахунки банків чи через «Укрпошту».

Актом також поширено порядок розрахунку житлової субсидії на оплату електроенергії домогосподарствам, які внаслідок збройної агресії російської федерації проти України залишилися без централізованого постачання теплової енергії та/або постачання природного газу і використовують побутові електроприлади для обігріву житлових приміщень, на всі території, які розташовані в районі проведення бойових дій або які перебувають в тимчасовій окупації.

Якщо в період воєнного стану в Україні громадянина звільнено з роботи або в цей період він втратив роботу, зареєстрований у Державній службі зайнятості як безробітний і йому призначено допомогу по безробіттю, до його середньомісячного сукупного доходу враховується не сума отриманої заробітної плати, а розмір призначеної допомоги по безробіттю за повний місяць, що передує місяцю звернення за призначенням житлової субсидії.

Всі зазначені зміни дозволять забезпечити вчасність та ефективність надання житлових субсидій, що особливо актуально в умовах опалювального сезону.

Сім’ї, в яких відбулися суттєві зміни в складі та майновому стані сім’ї або які вперше звертаються за отриманням житлових субсидій та пільг, можуть звернутися до відділу соціального захисту та охорони здоров’я Згурівської селищної ради кабінет 102 приміщення адмінбудівлі за адресою вул.Українська,19.