Нарешті ми отримали оригінал статті про нашу олійню у японському виданні та готові поділитися перекладом
Отож стаття в Kyodo News для вас:
“Наприкінці липня я приїхав автобусом із сусідньої Польщі в Україну, куди вторглася Росія. Перше, що впало в очі, це поле соняшників, яке простягалося, скільки сягає око. Під безхмарним синім небом тягнеться жовтий килим.
Між Україною та соняшниками є глибокий зв’язок. Національна квітка була зірвана під час Другої світової війни і використовувалася як майданчик для зйомок фільму-шедевра «Хімаварі», в якому розповідається про долю чоловіка і жінки. Також Україна є великим виробником соняшникової олії. За даними Міністерства сільського господарства США, виробником соняшникової олії в 2021 і 2020 роках Україна була №1 у світі. В Україні використовуються різні види соняшникової олії залежно від їх використання, наприклад, для салатів та смаження. Житель столиці Київ сказав: «Для салатів використовують не оливкову олію, а олію сиродавлену живу, а іноді з трохи підсмаженого насіння, яка має насичений аромат». Почувши це, мені хотілося більше дізнатися про соняшники. Був у фермера в селі Олександринівка, що Київській області.
49-річний Сергій Твердохліб займається сімейним бізнесом: “На відміну від великих ферм, ми пишаємося нашою «високоякісною олією», яка видобувається лише з ретельно відібраного насіння соняшнику. Тепер олія використовується для підтримки солдатів. Росія вторглася, коли ми з дружиною подорожували Єгиптом. «Я хочу бути корисним». Їм знадобилося п’ять днів, щоб повернутися додому і безкоштовно доставити олію на хлібокомбінат, щоб нагодувати бійців. Навіть якщо російське військо доходило до сусіднього села, вони не тікали. "Деякі люди хочуть бути солдатами, але не можуть. Моя місія полягає в тому, щоб солдати не залишалися голодними" – розповів Сергій.
Я подумав, що варто продовжувати писати про Україну сьогодні.
Satsuki WATARAI??????
Kyodo News Tehran Bureau Chief