ІНФОРМАЦІЙНЕ ПОВІДОМЛЕННЯ про проведення громадського обговорення перейменування вулиць та провулків населених пунктів Згурівської громади

Дата: 11.05.2022 16:30

Фото без описуОрганізатор громадського обговорення – Згурівська селищна рада.

Організатор громадського обговорення – Згурівська селищна рада.

Відповідно до Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки»:

за пропозицією комісії з питань, пов’язаних з найменуванням (перейменуванням) вулиці (площі, майдану, шосе, проспекту, бульвару, алеї, провулку тощо), розташованих на території Згурівської територіальної громади, враховуючи пропозиції жителів громади, пропонується перейменувати вулиці та провулки

Назва населеного пункту

Медова

Корольова

Молодіжна

Громадське обговорення заплановано провести у формі електронної консультації з використанням офіційного веб-сайту Згурівської селищної ради (zgurivska-gromada.gov.ua).

Пропозиції (зауваження) учасників громадського обговорення надаються у письмовій чи усній формі, надсилаються електронною поштою до Згурівської селищної ради із зазначенням прізвища, імені, по батькові та адреси особи, яка їх подає, у строк до 11 червня 2022 року:

Поштова адреса: вул.Українська,10, смт Згурівка.

Адреса електронної пошти zgurovkasr@ukr.net.

Телефон для консультацій: (04570) 5-00-74, 097-672-33-98

Юридичні особи подають пропозиції (зауваження) у письмовій чи електронній формі із зазначенням їх найменування та місцезнаходження.

ОБГРУНТУВАННЯ

Міхновський Микола Іванович  —  народився у селі Турівкаідеолог українського самостійництва,  адвокатпубліцист. Діяч Української Республіки і організатор її війська, збройних сил. Представник священницького роду Міхновських.. Засновник Української народної партії (1902), один із лідерів Української демократично-хліборобської партії, член Братства самостійників.

Олененко Юрій Олександрович – народився в смт Згурівка, український організатор кіновиробництва, міністр культури УРСР, голова комітету у справах національностей при Кабінеті Міністрів України, надзвичайний і повноважний посол України в Естонії, депутат Верховної Ради УРСР 10—11-го скликань

Симиренко Левко Платонович – народився на Черкащині, видатний помолог і вчений-садівник, здобув світову популярність.

Кошовий - виборна службова особа в Запорозькій Січі (XVI—XVIII ст.), яка зосереджувала у своїх руках найвищу військову, адміністративну і судову владу, очолював Кіш Запорізької Січі.

Лук’яненко Левко Григорович - український політичний та громадський діяч, письменник, юрист та радянський дисидентБорець за незалежність України у ХХ сторіччі. Співзасновник Української Гельсінської ГрупиНародний депутат УкраїниГерой України. Автор Акту проголошення незалежності України. Лауреат Національної премії імені Тараса Шевченка 2016 року. Провів 25 років у тюрмі і на засланні.

Гладун Вадим Григорович – проживав в смт Згурівка по вулиці Чкалова, Заслужений лікар України.

Стус Василь Семенович - український поетперекладачпубліцист, мислитель, літературознавецьправозахисникборець за незалежність України у XX столітті. Один із найактивніших представників українського дисидентського руху. Лауреат Державної премії ім. Т. ШевченкаГерой України.

Кирій Іван Іванович -  народився в с.Пасківщина, український письменник, прозаїк.