Згурівська громада
Згурівська селищна рада Броварського району Київської області

Підходить сезон медозбору 2022 року

Дата: 03.05.2022 11:45
Кількість переглядів: 260

Фото без описуНагадуємо вимоги чинного законодавства, обов'язкові для виконання в галузі бджільництва.

Пасіка підлягає реєстрації в органах місцевого самоврядування за місцем проживання фізичної особи або за місцезнаходженням юридичної особи, яка займається бджільництвом (ЗУ  №1492–III/2000 «Про бджільництво» (зі змінами). Проводиться один раз в рік заснування пасіки.  

Проводиться державна реєстрація потужності пасіки (ст. 25 ЗУ 771/98-ВР), як оператора харчового ринку. Для цього власник подає заяву встановленого зразка до територіально органу Держпродспоживслужби. У випадку, коли  пасічник використовує мед та продукти бджільництва  лише для власних потреб, реєстрація  потужності пасіки не обов’язкова.

Затверджений новий порядок видачі (реєстрації) ветеринарно-санітарних паспортів пасік та порядок реєстрації пасіки (Наказ  Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України від 19.02.2021р. № 338 «Про деякі питання у сфері бджільництва»). Відповідно до цього порядку видача (реєстрація) паспорта пасіки здійснюється в день звернення за заявою про видачу паспорта пасіки, що подається в письмовій формі власником пасіки або уповноваженою ним особою до територіального органу Держпродспоживслужби. До заяви додається заповнений та підписаний власником   або уповноваженою ним особою паспорт пасіки.

В паспорті обов'язковою є відмітка про ветеринарно-санітарний стан пасіки. Для проведення сезонної диспансеризації бджолосімей,  що включає епізоотично-клінічне обстеження пасіки з відбором підмору  бджіл для лабораторного дослідження, необхідно звернутися в державну ветеринарну лікарню. Паспорт являється підставою для видачі ветеринарного свідоцтва та надає право на: а) перевезення; б) кочівлю; в) продаж меду та інших продуктів; г) обмін воску на вощину; д) здача воску. е) підтверджує епізоотичний стан пасіки, ветеринарну обробку, проведені лабораторні дослідження; ж) торгівлю матками та бджілопакетами.

 Дозвіл (ветеринарне свідоцтво, довідка) на перевезення бджолосімей, медозбір і запилення сільськогосподарських культур у середині адміністративного району надає державна лікарня ветеринарної медицини. Міжобласні перевезення проводяться за узгодженням із відповідними Головними управліннями Держпродспоживслужби областей. Для  попередження отруєння, крадіжки, інших стихійних лих, пасічник має сповістити місцеві органи влади (селищну раду, старост сіл) та власників  або користувачів земельної ділянки про перевезення (кочівлі) пасіки на їх територію. 

З метою попередження та недопущення випадків масового отруєння бджіл пестицидами та агрохімікатами необхідно: агровиробникам не пізніше ніж за 3 доби до хімічних обробок полів сповістити власників пасік, органи місцевого самоврядування  про час та способи обробітку полів; розмістити оголошення в людних місцях, вказавши компанію, культуру, назву препарату, час ізоляції бджіл та контактну особу агровиробника; не допускати обробки квітучих медоносів під час масового льоту бджіл, а обробіток проводити у вечірні або ранкові години при мінімальних повітряних потоках. Пасічник  на період обробки має ізолювати бджіл у вуликах, або вивезти пасіку у безпечне місце на термін застосування пестицидів та агрохімікатів.

Якщо є загибель та підозра на отруєння комах, потрібно скласти акт про передбачуване отруєння бджіл. Для складання акта проводять комісійне обстеження пасіки. Звертаємо увагу! В таких випадках наявність ветеринарно-санітарного паспорта  пасіки з відміткою про результати  диспансеризації є обов’язковими.

Шкода, заподіяна внаслідок порушення законодавства про бджільництво, відшкодовується в порядку та розмірах, встановлених законодавством України, що передбачено статтею 39 Закону України “Про бджільництво”, а суперечки, що виникають у галузі бджільництва, вирішуються судом у встановленому законодавством порядку (стаття 40 цього ж Закону).

З метою уникнення непорозумінь та збереження бджіл, Згурівський відділ Головного управління Держпродспоживслужби в Київській області наголошує на суворому дотримання вимог чинного законодавства. А також,  в налагоджені дружніх, толерантних взаємовідносин між фермерами та бджолярами  для спільної вигоди. 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь