Як подати заявку на відшкодування збитків за втрачену нерухомість

Дата: 14.04.2022 15:35

Фото без описуЗаяву про відшкодування збитків про пошкоджене чи знищене майно громадяни можуть подати через застосунок «Дія».

Послугою можуть скористатися громадяни України, у яких від початку війни 24 лютого було пошкоджено:

приватні будинки (садибні, дачні та садові)

квартири

інші житлові приміщення (на які зареєстровано окреме право власності, а не в складі будинку)

Щоб подати заявку на пошкоджене майно в Дії:

оновіть застосунок

у розділі Послуги оберіть Пошкоджене майно.

заповніть форму, вказавши необхідну

інформацію (дані про об'єкт, що було пошкоджено, зазначені у Держреєстрі прав на нерухоме майно, фото та опис пошкоджень та контактні дані)

Якщо інформація про об’єкт зберігається в Державному реєстрі речових прав, вона підтягнеться автоматично. У разі відсутності інформації про об’єкт в ДРРП інформацію про об’єкт нерухомості слід внести в ручному режимі. Після заповнення форми та її реєстрації ви зможете завантажити заяву у форматі PDF або отримати її на електронну пошту.

Після реєстрації повідомлення очікуйте на інформацію про початок процедури оцінки та компенсації, що будуть визначені Урядом найближчим часом.

Заяву про відшкодування збитків за пошкоджене або зруйноване майно також можна буде подати до Центру надання адміністративних послуг починаючи орієнтовно з 20 квітня після інструкцій та роз’яснень Мінцифри.

Власникам зруйнованого війною житла слід зібрати максимально повний пакет документів та доказів. Зневага до цієї поради може якщо не позбавити, то дуже зменшити розмір майбутніх виплат.

Доказами, що підтверджують факт руйнування чи пошкодження майна, можуть бути:

акти про руйнування/пошкодження майна, складені ДСНС та органами місцевої влади

докладні фото- та відео фіксації нерухомості або іншого майна до та після подій,

інформація зі ЗМІ,

свідчення сусідів, очевидців, у яких докладно описані обставини ушкодження та їх характер, витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань, тощо.

Поки що збираються первинні дані. Потім вони оброблятимуться. Фінальний пакет документів залежатиме від механізму компенсації. У кожному з цих випадків знадобиться різний пакет документів та різні механізми застосування.

У разі виникнення запитань та труднощів при заповненні даних в Дії звертайтесь до Центру надання адміністративних послуг: смт Згурівка, вул. Українська, 19 (каб. 110). Телефон для довідок: 04570 5 00 07, 095 714 95 96.