Проведено моніторинг цін у продовольчих магазинах на території смт Згурівка

Дата: 13.04.2022 08:14

Фото без описуЗ метою оперативного реагування та забезпечення контролю за встановленням суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі цін на соціально значущі товари, працівником Згурівської селищної ради спільно працівником Згурівського відділу ГУ Держпродспоживслужби проведено моніторинг цін у продовольчих магазинах на території смт Згурівка.

Відповідно до зібраних даних, спостерігаємо, що майже у всіх продовольчих магазинах налагоджено логістику, як наслідок - покращено ситуацію з асортиментом товару, знижено ціни на бакалійну групу товарів (крупа вівсяна на 23,8%), хлібобулочні вироби (хліб житньо-пшеничний на 18%), деяку молочну продукцію (масло вершкове жирністю 82,5% включно на 4,9%, сметана жирністю до 15% на 17,7%) та м’ясну продукцію (свинина на 3,6%, м’ясо птиці на 5,9%), яйця курячі категорії 1 С (на 18,5%).

В умовах воєнного стану було припинено проведення планових та позапланових заходів державного нагляду (контролю) і державного ринкового нагляду.

Контроль здійснюється лише задля стримання зростання цін на соціально значущу продукцію, гарантуючи їх доступність для населення.

До переліку таких товарів, відповідно до постанови Кабміну увійшли:

• борошно пшеничне;

• морква;

• картопля;

• етанол (розчин 96%);

• нестероїдні протизапальні лікарські засоби вітчизняні;

• антибактеріальні лікарські засоби вітчизняні;

• бензин (марки А-92, А-95);

• дизельне пальне;

• газ скраплений для автомобілів.

З урахуванням складності часу закликаємо суб’єктів господарювання не допускати необґрунтованого підвищення цін на товари, які мають істотну соціальну значущість для населення у період воєнного стану в країні.