Кримінальна відповідальність за фото та відеозйомку переміщень військових та техніки Збройних сил України

Дата: 25.03.2022 14:40

Фото без описуВерховна рада України ввела кримінальну відповідальність за фото та відеозйомку переміщень військових та техніки Збройних сил України.

Кримінальний кодекс доповнили статтею 114-2 – "Несанкціоноване розповсюдження інформації про спрямування, переміщення зброї, озброєння та бойових припасів в Україну, рух, переміщення або розміщення Збройних сил України або інших утворень відповідно до законів України військових формувань, скоєне в умовах військового чи надзвичайного стану".

Санкція статті передбачає покарання від трьох до дванадцяти років ув'язнення.

Від 3 до 5 років позбавлення волі передбачено за поширення інформації про спрямування, переміщення зброї, озброєння та бойових припасів в Україні.

Від 5 до 8 років позбавлення волі загрожує поширення інформації про переміщення, рух або розташування ЗСУ або інших військових формувань.

Від 8 до 12 років в'язниці світить, якщо вищезазначені дії вчинені за попередньою змовою групою осіб або за корисливими мотивами, або з метою надання інформації державі-агресору чи незаконному збройному формуванню.