Неформальне професійне навчання

Дата: 10.12.2021 15:10

Фото без описуПри створенні нових робочих місць роботодавці мають можливість працевлаштовувати на них як прийнятих працівників, так і переводити на такі робочі місця вже працюючих осіб. У разі коли претендент на працевлаштування або на переведення не має документу про відповідну освіту, але має професійні навички, і існує потреба у підтвердженні особою своїх професійних знань, вирішити таке питання дозволяє процедура підтвердження результатів неформального професійного навчання осіб.

Неформальне професійне навчання – це набуття працівниками професійних знань, умінь і навичок, не регламентоване місцем набуття, строком та формою навчання. Коли особа має досвід роботи або знання, професійні навики за певною професією, але немає документа встановленого зразка про присвоєння кваліфікації, вона може підтвердити свою компетенцію та отримати документ державного зразка.

Фінансування підтвердження результатів неформального професійного навчання здійснюється за рахунок коштів особи або роботодавця (у разі направлення ним особи).

Підтвердження результатів неформального професійного навчання здійснюють суб’єкти підтвердження – підприємства, установи, організації, які відповідають вимогам, установленим Мінекономіки та МОН.

Відповідно до наказу Мінсоцполітики від 16.03.2016 року № 256 «Про затвердження Переліку суб’єктів підтвердження результатів неформального професійного навчання осіб за робітничими професіями» (зі змінами від 03.04.2018 № 466) визначено наступні суб’єкти підтвердження результатів неформального професійного навчання осіб за професією «Кухар» 3-6 розрядів:

– Державний навчальний заклад «Одеський центр професійно-технічної освіти державної служби зайнятості»;

– Державний навчальний заклад «Рівненський центр професійно-технічної освіти державної служби зайнятості»;

• Вище професійне училище №33 м. Києва

Направлення на підтвердження кваліфікації особа може отримати у будь-якому центрі державної служби зайнятості.

За детальною інформацією можете звертатися у Згурівську районну філію Київського обласного центру зайнятості.