Дата: 17.11.2021 14:21

Фото без опису1. З 01.07.2021 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 29.06.2021 № 1584-IХ в частині визначення мінімальних розмірів пенсій по інвалідності та розмірів мінімальних пенсійних виплат.

Відповідно до закону, з 01 липня 2021 року підвищено мінімальний розмір пенсій по інвалідності внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Особам першої категорії

інвалідам І групи особам з числа потерпілих з 2781 грн до 6000 грн., з числа ліквідаторів з 3337,20 грн. до 6000 грн,

інвалідам ІІ групи особам з числа потерпілих з 2317,50 грн. до 4800 грн., з числа ліквідаторів з 2966,40 до 4800 грн.,

інвалідам ІІІ групи особам з числа потерпілих з 2039,40 грн. до 3700 грн., з числа ліквідаторів з 2688,30 до 3700 грн.

З 1 липня 2021 року встановлено мінімальні розміри пенсійних виплат з числа учасників ліквідації аварії на ЧАЕС І категорії (Розраховані у залежності від розміру середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та яка враховується для обчислення пенсії за попередній рік):

для І групи — 10340,35 грн.,

для ІІ групи — 8272,28 грн.,

для ІІІ групи — 6204,21 грн.

Окрім того з 1 січня 2022 року обчислення пенсії громадян з інвалідністю внаслідок Чорнобильської катастрофи буде проводитись з п”ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року, у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

УВАГА!!!

Особам першої категорії з числа потерпілих, які отримують пенсію за іншими законами перерахунок пенсії проводиться по заяві пенсіонера з дати подачі заяви, особам  з числа учасників ліквідації аварії на ЧАЕС І категорії перерахунок проведено автоматично з 01.07.2021 без особистого звернення пенсіонера

ПЕРЕРАХУНКИ ПЕНСІЙ З 01.07.2021

2. З 01 липня 2021 року відповідно до пп. 2,3,5 постанови Кабінету Міністрів України від 14.07.2021 року № 713 "Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб"  проведено перерахунок пенсій в автоматизованому режимі для осіб з числа учасників бойових дій та постраждалих учасників Революції Гідності, а також одержувачів пенсії згідно Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

Щомісячна державна адресна допомога до пенсії призначається у разі, якщо щомісячний розмір пенсійної виплати з урахуванням надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги, сум індексації, підвищення за проживання в гірських населених пунктах, щомісячної компенсації за втрату годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи та інших доплат до пенсій, встановлених законодавством, та без урахування пенсій за особливі заслуги перед Україною не досягає в учасників бойових дій та постраждалих учасників Революції Гідності – 210 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність

Щомісячна доплата до пенсії встановлюється у разі, коли щомісячний розмір пенсійної виплати з урахуванням надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги, сум індексації, підвищення за проживання в гірських населених пунктах, компенсаційної виплати 80-річним та інших доплат до пенсій, встановлених законодавством, та без урахування пенсій за особливі заслуги перед Україною, в осіб, які отримують пенсію, призначену відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», не досягає 3854 гривень.

ПЕРЕРАХУНКИ ПЕНСІЙ З 01.07.2021

3. З 01 липня 2021 року відповідно до пп. 1,2 постанови Кабінету Міністрів України від 22.02.2021 року № 127 "Про додаткові заходи соціального захисту пенсіонерів у 2021 році" (зміни внесені ПКМУ №748 від 21.07.2021) коли щомісячний розмір пенсійних виплат з урахуванням надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги, сум індексації, щомісячної компенсації в разі втрати годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи, інших доплат до пенсій, встановлених законодавством (крім пенсій за особливі заслуги перед Україною), в осіб з інвалідністю I групи, які отримують пенсію, призначену відповідно до Закону, не досягає 2200 гривень, таким особам надається щомісячна доплата до пенсії в сумі, що не вистачає до зазначеного розміру, яка враховується під час подальших перерахунків пенсій.

Якщо пенсії, призначені відповідно до Закону за зверненнями, які надійшли по 31 грудня 2020 р. включно, не підвищувалися відповідно до пункту 1 цієї постанови, а також не підвищувалися із січня по липень 2021 р. включно у зв’язку із збільшенням прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність/мінімальної заробітної плати, а також з урахуванням щомісячної державної адресної допомоги до пенсії, що виплачується відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 26 березня 2008 р. № 265 "Деякі питання пенсійного забезпечення громадян"з 1 липня 2021 р. до таких пенсій установлюється щомісячна доплата в розмірі 100 гривень у межах максимального розміру пенсії, визначеного законом, яка враховується під час подальших перерахунків пенсії відповідно до законодавства.

УВАГА !!! Перерахунок проведено автоматично з 01.07.2021 без особистого звернення пенсіонера.