Обстеження стану благоустрою прилеглих територій торгових точок в центральній частині смт Згурівка.

Дата: 12.11.2021 14:42

Фото без опису11 листопада комісією Згурівської селищної ради проведено обстеження стану благоустрою прилеглих територій торгових точок в центральній частині смт Згурівка.

Всім власникам торгових точок вручено повідомлення-роз`яснення щодо дотримання Правил з благоустрою та утримання територій населених пунктів Згурівської селищної територіальної громади, затвердженими рішенням Згурівської селищної ради 09.04.2021 № 235-06-VIII, якими установлюється порядок благоустрою та утримання територій населених пунктів громади, де зазначається:

Підприємства, установи, організації, фізичні особи, а також власники й орендарі будинків, споруд побутово-торговельного призначення, з урахуванням пори року, прибирати вуличні, дворові і прилеглі до них території та утримувати їх у постійній чистоті; а саме:

- прибирати сніг, сколювати лід, посипати піском у зимову пору;

- скошувати траву і бур'яни, поливати водою вулиці, площі, тротуари, дворові території влітку;

- своєчасно очищати від снігу дахи, вивозити нечистоти з каналізаційних пристроїв і сміття з сміттезбірників (контейнерів, сміттєвих баків).

Якщо на території знаходиться два, або декілька підприємств, організацій, установ, чи споруд різних власників, то прилегла територія ділиться порівну.

Власники, балансоутримувачі або особи, які утримують території населених пунктів, зобов’язані:

- мати власний необхідний для прибирання снігу і льоду ручний інвентар (лопати металеві або дерев’яні, мітли, кригоруби), достатній запас матеріалу для посипання з метою своєчасного проведення протиожеледних заходів;

- прибирати сніг негайно (від початку снігопаду) для запобігання утворенню накату;

- негайно очищати дахи, карнизи та інші елементи будинків, споруд, будівель від снігу та бурульок із дотриманням застережних заходів щодо безпеки руху пішоходів, не допускаючи пошкодження покрівель будинків і споруд, зелених насаджень,електромереж,рекламних конструкцій тощо;

- огороджувати небезпечні місця на тротуарах, переходах; вивозити сніг та бурульки, що зняті з дахів, карнизів та інших елементів будинків, споруд, будівель протягом доби;

- очищати від снігу, льоду, бруду оголовки колодязів для розташування пожежних гідрантів, розміщених на вулицях і дорогах.

Підприємства, установи, організації, фізичні особи, а також власники й орендарі будинків, споруд побутово-торговельного призначення зобов'язані своєчасно проводити на закріпленій за ними території комплексний благоустрій, роботи з улаштування (відновлення) покриття доріг і тротуарів, обладнання пристроями для безпеки руху, озеленення, забезпечення зовнішнього освітлення та зовнішньої реклами, здійснення інших заходів, спрямованих на поліпшення технічного і санітарного стану території, покращення її естетичного вигляду відповідно до діючих норм і стандартів та рішень органу місцевого самоврядування.

Благоустрій та утримання вулиць в населених пунктах Згурівської селищної територіальної громади, узбіччя автодоріг від осі проїжджої частини вулиці до лінії огороджень здійснюють підприємства, установи, організації, власники або орендарі житлових будинків у межах протяжності їх землекористування.

З 15 листопада 2021 року дані перевірки буде продовжено.

Попереджаємо, що згідно статті 152 Кодексу про адміністративні порушення визначено відповідальність за порушення правил благоустрою територій населених пунктів, що тягне за собою накладення штрафу на громадян і посадових осіб.

Порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів —тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб, громадян — суб’єктів підприємницької діяльності — від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Згурівська селищна рада наполегливо просить віднестить всіх жителів громади до даного питання з розумінням і навести порядок на закріплених територіях.