Державна служба зайнятості організовує професійне навчання зареєстрованих безробітних

Дата: 03.11.2021 16:00

Фото без описуЗгурівська районна філія КОЦЗ  інформує, що з метою задоволення одиночних потреб роботодавців в кадрах державна служба зайнятості організовує професійне навчання зареєстрованих безробітних  за індивідуальною (на робочому місці (на виробництві) формою за робітничими професіями на підприємствах, в установах та організаціях незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

При забезпеченні роботодавцем професійного навчання безробітного за індивідуальним навчальним планом та подальшого його працевлаштування центром зайнятості або філією Київського обласного центру зайнятості, за довіреністю КОЦЗ, укладається договір з роботодавцем і безробітним (договір про професійне навчання безробітного у роботодавця) у порядку, визначеному пунктами 6.2 – 6.4 Порядку професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації зареєстрованих безробітних, затвердженого наказом Міністерства соціальної політики України, Міністерства освіти і науки України від 31.05.2013 № 318/655, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 19 червня 2013 р. за № 1029/23561 (із змінами).

Індивідуальні робочі навчальні плани професійного навчання безробітних за робітничими професіями розробляються та затверджуються роботодавцем, який здійснює навчання, на основі державних освітніх стандартів з конкретних професій, професійних стандартів (кваліфікаційних характеристик), типових навчальних планів та типових навчальних програм та погоджуються центром зайнятості/філією КОЦЗ, який уклав договір на професійне навчання.

У разі професійного навчання за індивідуальними робочими навчальними планами та робочими навчальними програмами безробітні вивчають теоретичний курс самостійно та шляхом одержання консультацій (15% від загальної кількості годин на теоретичне навчання) у викладачів та фахівців підприємств, установ, організацій.

Виробниче навчання та виробнича практика проводяться індивідуально у навчально-виробничих майстернях, на робочих місцях підприємств, організацій, установ під керівництвом майстрів виробничого навчання, інструкторів виробничого навчання з числа кваліфікованих робітників роботодавця в обсягах, передбачених робочими навчальними планами та робочими навчальними програмами.

Одночасно зазначаємо, що відповідно до пункту 9 Порядку відбору закладів освіти для організації професійного навчання зареєстрованих безробітних та (або) їх проживання в період навчання, затвердженого наказом Міністерства соціальної політики України № 269 від 16.05.2013 року (у редакції наказу Міністерства соціальної політики України від 25.10.2019 №1553), зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 12.11.2019 за №1154/34125, роботодавці, які замовляють та здійснюють професійне навчання безробітних на робочому місці (на виробництві) за індивідуальною формою навчання або шляхом стажування з подальшим працевлаштуванням безробітних у роботодавця, відбору не проходять. На період такого навчання роботодавці можуть забезпечувати безробітних місцем для проживання відповідно до законодавства без застосування процедури відбору.

Центр зайнятості/філія КОЦЗ на підставі заявок роботодавців формує перелік роботодавців, які замовили та здійснюють професійне навчання зареєстрованих безробітних на робочому місці (на виробництві) за індивідуальною формою навчання або шляхом стажування з подальшим їх працевлаштуванням.