Звіт ЮНІСЕФ "Бідність та нерівні можливості дітей в Україні". Аналітичні дані

Дата: 20.10.2021 09:40

Фото без описуАналітичні дані.

Діти частіше за дорослих опиняються в бідності. При цьому бідність - це не лише про нестачу грошей, а й про доступ до можливостей, що нас формують. Діти з малозабезпечених сімей відчувають наслідки бідності все своє життя, оскільки вона впливає на їхній фізичний, соціальний та когнітивний розвиток. Діти в бідних родинах мають менше шансів отримати хорошу освіту, відтак влаштуватися на роботу з гідною оплатою і вирватися з кола бідності.

За останні п’ять років відбулось розшарування між багатими і бідними. Це означає, що діти народжуються в нерівних умовах, не маючи вибору. Соціальний статус, місце проживання і статки їхніх батьків визначають, яким буде їхнє дитинство і — часто — їхнє майбутнє.

З 2016 року абсолютна бідність (коли людина не може собі дозволити базове: продукти, одяг, медичне обслуговування та адекватне житло) серед сімей з дітьми зменшувалася. Проте через пандемію COVID-19 та економічно-соціальну кризу проблема дитячої бідності в Україні загострилась.

Більше інформації за посиланням