ІНФОРМАЦІЯ ПРОКУРАТУРИ

Дата: 07.07.2021 14:45

Фото без описуНа виконання рішень судів, Згурівським відділом Броварської окружної прокуратури вжито заходів для реального повернення у власність територіальної громади Броварського району земельних ділянок загальною площею 4 га та забезпечено скасування рішень про державну реєстрацію права власності громадян на нерухоме майно.

Так, рішеннями Згурівського районного суду задоволено позови прокурора про витребування у власність Броварської районної ради земельних ділянок, колишньої школи-інтернат для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування загальною площею 4 га, що були безпідставно оформлені у приватну власність фізичних осіб.

Встановлено, що Головне управління Держгеокадастру у Київській області своїми наказами передала громадянам у приватну власність  земельні ділянки для ведення особистого селянського господарства з числа земельної ділянки комунальної власності колишнього навчального закладу, яка розташована в адміністративно-територіальних межах Згурівської селищної ради.

Однак, відведення у власність цих земельних ділянок відбулося з порушенням вимог земельного законодавства, оскільки власником спірних земельних ділянок є територіальні громади сіл, селища Згурівського району в особі Згурівської районної ради, а балансоутримувачем - відділ освіти Згурівської районної державної адміністрації, які дозволу на їх вилучення не надавало.

Враховуючи виявлені порушення, прокуратурою пред’явлено позови до суду про визнання недійсними і скасування наказів ГУ Держгеокадастру у Київській області, скасування рішення про державну реєстрацію права власності та витребування їх з чужого незаконного володіння на користь держави.

Згурівський відділ Броварської окружної прокуратури