АМУ: пенсії не повинні сплачуватись за рахунок бюджетів громад

Дата: 25.05.2021 16:29

Фото без описуАсоціація міст України проаналізувала законопроєкти №2683, №2683-2 та №2683-3, якими пропонується запровадити в Україні систему накопичувального пенсійного забезпечення. Законопроєкти знаходяться на розгляді Парламентського Комітету з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів. АМУ зауважила, що розробники законопроєкту № 2683-3 під час його презентації на засіданні Комітету 21.05.2021 зазначили про необхідність внесення змін до Податкового кодексу України з метою зниження ставки ПДФО з 18% до 16% для перенаправлення цих 2 % у накопичувальний пенсійний фонд. Ще 2% планується перенаправити з ЄСВ.

АМУ категорично не підтримує ініціативу зниження ставки ПДФО, який є бюджетоутворюючим податком для органів місцевого самоврядування. Так, запропоноване зниження ПДФО фактично зменшить надходження з цього податку на 11,1 % і призведе до втрат місцевих бюджетів на суму 21,5 млрд грн, зокрема:

бюджети територіальних громад втратять 17,9 млрд гривень;

обласні бюджети втратять 3,7 млрд гривень.

Деталі за посиланням https://auc.org.ua/novyna/amu-pensiyi-ne-povynni-splachuvatys-za-rahunok-byudzhetiv-gromad