У КИЇВСЬКІЙ ОДА ПОЯСНИЛИ, ЯК ЗЕКОНОМИТИ НА ЦІНІ НА ГАЗ З 1 ТРАВНЯ

Дата: 29.04.2021 10:31

Із 1 травня на ринку газу в Україні почнуть діяти річні продукти. Це фіксовані ціни на газ, які не будуть змінюватись для українців упродовж року. Тож зараз жителі Київщини мають можливість обрати для себе оптимальну ціну на газ в межах наступних 12 місяців.

Це сьогодні, 28 квітня, пояснив заступник голови Київської облдержадміністрації Андрій Лісовик під час онлайн-брифінгу.

«25 квітня всі постачальники повинні були  оголосити ціну на газ для населення. Наразі річна фіксована ціна державного Нафтогазу є найкращою пропозицією на ринку. Переглянути тарифи всіх компаній можна на порталі «Газ Правда», – уточнив Андрій Лісовик.

Він зазначив, що споживачі можуть користуватись і «місячними» тарифами, але обходитись  вони будуть дорожче і зараз, і взимку. Це пов’язано зі щорічною динамікою цін.

«Той факт, що тариф «річний» є вищим за середню ціну влітку,  нівелюється тим, що навесні та влітку об’єми споживання населенням газу є мінімальними. У той час як взимку, коли газу використовується найбільше, ціна буде нижче за середню і відчутно нижчою від пікових цін опалювального сезону. Відповідно рішення про запровадження річного тарифу «за замовчуванням» дозволить зафіксувати ціни для споживача навіть, якщо наступного опалювального сезону ринкова ціна на газ різко піде вгору. При цьому споживачі мають право відмовитися від цього тарифу, якщо забажають», – прокоментував Андрій Лісовик.

Повідомляє пресслужба Київської ОДА.