Вже другий рік поспіль Великодні свята відбуваються в умовах пандемії

Дата: 28.04.2021 15:05

Фото без описуЩоб запобігти новим спалахам хвороби на території нашої громади внаслідок ймовірних масових скупчень під час проведення святкових богослужінь у період Великодня, Згурівська селищна рада закликає керівників церков та релігійних організацій, які діють на території Згурівської селищної територіальної громади, а також прихожан, дотримуватись рекомендацій Міністерства охорони здоров`я.

Протоколом № 11 від 28.04.2021 позачергового засідання комісії з питань ТЕБ та НС при виконавчому комітеті Згурівської селищної ради, рекомендовано керівникам церков та релігійних організацій:

розглянути можливість проведення «онлайн» служінь;

збільшити кількість сесій благословення та зменшення їх тривалості;

зафіксувати вхідні двері/блоки на територію та у приміщення храмів у відкритому стані;

встановити заборону на здійснення обрядів, що передбачають фізичний контакт (наприклад, поцілунки святинь);

встановити обмеження на відвідування служби перед благословенням всередині храмів та забезпечити дотримання дистанції між прихожанами на вулиці не менше 1,5 метра.

поінформувати прихожан на службах напередодні Великодня, а також при вході до храмів щодо формату святкування;

рекомендувати прихожанам відвідувати обряд благословення та освячення їжі лише 1 особі від домогосподарства, без сімейних відвідувань;

утриматись від відвідування служби людьми похилого віку та з хронічними захворюваннями;

прихожанам утриматись від святкових обіймів та привітань з безпосереднім контактом;

обмежити відвідування та прийом гостей після благословення та на другий день Великодня;

приділити увагу під час служіння збереженню здоров’я та захисту сім’ї - вакцинації, захисту літніх людей, відповідальному ставленню до здоров’я та гігієни.