Багатофункціональний культурний центр в селі - це реально!

Дата: 02.04.2021 18:25

Фото без описуСьогодні, 02 квітня, відбулася робоча нарада селищного голови Василя Цвика та провідного спеціаліста з питань залучення інвестицій Антона Васильєва, який представив проєкт "Інтерактивний культурний простір нового покоління".

Розглянуто питання щодо формування нової мережі закладів культури в громаді.

Проведено аналіз потреб мешканців в культурних послугах.

Здійснено пошук ресурсів для реалізації проєкту.

Будинки культури та сільські клуби – головні осередки, навколо яких існує культурне життя в сільській місцевості. Більшість будинків культури та сільських клубів не ремонтувалися протягом десятків років і потребують встановлення системи опалення, системи водовідведення, капітального ремонту, оновлення обладнання, меблів, апаратури.

Клуби в старому форматі - це минуле!

Варіантом трансформації застарілих клубів стане створення багатофункціональних культурних центрів.

Іншими словами, старий сільський клуб із бібліотекою стане сучасним центром надання культурних та мультимедійних послуг.

Основою такого місця стане сучасне обладнання й актуалізована база корисних медіаресурсів: безоплатний доступ до мережі інтернет, пошук інформації, друк, копіювання, оплата комунальних послуг, інтерактивне навчання (підготовка до вступу до ВНЗ, курси комп’ютерної грамотності, самоосвіта користувачів), а також творче дозвілля — майстер-класи, ігри, розваги.

Центр буде цікавий і для школярів, і для людей пенсійного віку. Медіатека надасть можливість їм відкрити простір для спілкування, не втрачати контакти з рідними і друзями (онлайн-зв’язок), влаштовувати віртуальні подорожі музеями світу, зрештою об’єднати їх за уподобаннями та інтересами.