Вакцинація від COVID-19 в Згурівській громаді. Інформує Згурівський центр первинної медико-санітарної допомоги.

Дата: 08.02.2021 09:48

Фото без описуОсновним завданням з вакцинації проти коронавірусної хвороби COVID-19 протягом 2021-2022 років є охоплення вакцинацією не менше 50% населення, що допоможе нам скоротити тягар смертей, пов’язаних із коронавірусною хворобою COVID-19 та скоротити тягар ускладнень для здоров’я, пов’язаних із коронавірусною хворобою.

Чи є вакцинація добровільною та як буде проходити?

Вакцинація від коронавірусної хвороби COVID-19 в Україні буде добровільною для усіх груп населення та професійних груп та буде організована так, щоб не заважати рутинній вакцинації за Календарем профілактичних щеплень.

Згурівський центр готується до отримання вакцини.

Кандидатами до вакцин є:

Pfizer (США, Германія), AstraZeneca (Британія), Moderna (США).

Кого вакцинуватимуть першочергово?

Згідно дорожньої карти планується розпочати вакцинацію відповідно до пріоритетних груп:

медичні працівники, включаючи осіб які беруть безпосередню участь у заходах з протидії епідемії COVID-19

військовослужбовці, які беруть участь в Операції об’єднаних сил

працівники соціальної сфери, включаючи соціальних працівників

особи, які проживають у закладах з надання довгострокового догляду та підтримки та персонал таких закладів

люди похилого віку (60 років і старше), включаючи осіб із супутніми захворюваннями, які знаходяться у групі ризику щодо розвитку ускладнень та настання смерті з приводу захворюваності на COVID-19

працівники критично-важливих структур державної безпеки

вчителі та інші працівники сфери освіти

дорослі (від 18 до 59 років) із супутніми захворюваннями, які знаходяться у групі ризику щодо розвитку ускладнень та настання смерті у зв’язку з захворюванням на COVID-19

люди, які перебувають у місцях обмеження волі та/або слідчих ізоляторах та працівники місць обмеження волі та/або слідчих ізоляторів

Які етапи проведення вакцинації?

Початок та розгортання масової вакцинації відбудеться з моменту отримання зареєстрованих вакцин та відбуватиметься в такі етапи:

Етап 1: вакцинація людей із критичним ризиком інфікування та розвитку коронавірусної хвороби COVID-19 та тих, які виконують критичні функції у відповідь на пандемію коронавірусної хвороби COVID-19.

Етап 2: вакцинація людей із надзвичайно високим ризиком інфікування та розвитку коронавірусної хвороби COVID-19та тих, хто надає медичні послуги

Етап 3: вакцинація людей із високим ризиком інфікування та розвитку коронавірусної хвороби COVID-19 та тих, які виконують функції із підтримки безпеки та життєдіяльності держави

Етап 4: вакцинація людей із підвищеним ризиком інфікування та розвитку коронавірусної хвороби COVID-19 та тих, які виконують функції із підтримки функції та життєдіяльності держави

Етап 5: вакцинація інших категорій населення,які не входять до зазначених вище пріоритетних груп. Впровадження етапу 5 заплановано після виконання попередніх етапів вакцинальної компанії.

Чому варто не відмовлятися від вакцинації?

Ми щиро радимо не зволікати з вакцинацією від коронавірусної хвороби COVID-19, адже це єдиний шлях в подоланні «маскового режиму», повернення до звичного ритму життя та допоможе зберегти власне здоров’я та здоров’я рідних!

На даний час проводиться підготовча робота щодо отримання вакцин і початку вакцинації. Про хід компанії вакцинації інформація буде надано додатково.