НА КИЇВЩИНІ ДО 24 СІЧНЯ ТРИВАТИМЕ ЛОКДАУН: ЯКІ ОБМЕЖЕННЯ ВІН ПЕРЕДБАЧАЄ

Дата: 11.01.2021 12:36

Фото без описуНа Київщині та території всієї країни від 8 січня почали діяти посилені карантинні обмеження. Вони триватимуть до 24 січня включно. Відповідне рішення Кабмін прийняв, щоб не допустити поширення нової хвилі захворюваності на COVID-19, яка може настати після новорічних та різдвяних свят.

Згідно з ухваленим документом забороняється:

• Відвідування закладів освіти будь-якої форми власності, крім дитячих садочків;
  • Функціонування кафе барів і ресторанів, крім доставки та роботи навинос;
  • Проведення всіх масових (розважальних, спортивних, соціальних, рекламних та інших) заходів;
  • Приймання відвідувачів закладами культури і проведення культурних масових заходів;
  • Приймання відвідувачів спортивними залами та фітнес-центрами;
  • Робота басейнів;
  • Робота непродовольчих ринків (робота продовольчих дозволяється з обмеженнями);
  • Робота суб’єктів господарювання у сфері торговельного та побутового обслуговування населення, крім тих, які належать до винятків.

Натомість дозволяється:

• Робота громадського транспорту, міжміське та міжнародне авто-, авіа- та залізничне сполучення;
  • Торгівля продовольчими товарами;
  • Торгівля лікарськими засобами, виробами медпризначення та ветпрепаратами;
  • Торгівля засобами гігієни, засобами зв’язку та кормами для тварин;
  • Торгівля побутовою хімією і друкованою пресою;
  • Технічне обслуговування і ремонт авто;
  • Робота АЗС (без зон харчування);
  • Робота фінансових установ (банків);
  • Робота поштових операторів;
  • Робота перукарень і салонів краси (за попереднім записом);
  • Робота готелів (зони спільного харчування в них працюватимуть лише з 06:00 до 11:00);
  • Спортивні заходи професійних клубів без глядачів.

Нагадаємо:

• відповідну постанову«Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19» було прийнято на засіданні Кабміну  9 грудня 2020 року.

Повний текст постанови можна переглянути тут.

• 5 січня 2021 року Уряд ухвалив внесення змін до вищезазначеної постанови. Зокрема йдеться про те, що самоізоляція, обсервація особи у зв’язку з перетинанням державного кордону припиняється в разі одержання негативного результату тестування на COVID-19 методом ПЛР, який проведено після перетинання державного кордону.

Самоізоляція, обсервація особи у зв’язку з прибуттям з тимчасово окупованих територій в Донецькій та Луганській областях, Автономної Республіки Крим та м. Севастополя також припиняється в разі одержання негативного результату тестування на COVID-19 методом ПЛР або експрес-тесту на визначення антигена коронавірусу, який проведено після перетинання контрольних пунктів в’їзду на тимчасово окуповані території в Донецькій та Луганській областях, Автономної Республіки Крим та м. Севастополя та виїзду з них.

Детальніше про зміни можна прочитати за цим посиланням.