Бориспільською місцевою прокуратурою поновлено права держави на земельні ділянки природно-заповідного фонду України

Дата: 23.12.2020 13:00

Згурівським відділом Бориспільської місцевої прокуратури, у ході моніторингу Публічної кадастрової карти України було виявлено ряд земельних ділянок, які перебувають у приватній власності, однак частини цих земельних ділянок накладалися на земельні ділянки природно-заповідного фонду України (Смарагдова мережа) та входять в межі гідрологічного заказника «Усівський», який є регулятором водного режиму р. Супій Згурівської та Яготинської системи озер та охороняється відповідно до Закону України "Про природно-заповідний фонд України".

Спірні земельні ділянки розташовані в адміністративно-територіальних межах Безуглівської сільської ради Київської області за межами населеного пункту та відносяться до земель державної власності.

Встановлено, що проекти землеустрою щодо відведення вищевказаних земельних ділянок для ведення особистого селянського господарства за межами населеного пункту, в порушення вимог Закону, були затверджені рішеннями Безуглівської сільської ради Згурівського району Київської області, на підставі яких у власність громадянам передано вищевказані земельні ділянки.

Завдяки принциповій позиції Згурівського відділу Бориспільської місцевої прокуратури, з огляду на достатність зібраних доказів та обґрунтування позовних вимог, суд погодився з доводами прокурора та повністю задовольнив 7 позовних заяв керівника Бориспільської місцевої прокуратури на захист інтересів держави у сфері навколишнього природного середовища в особі ГУ Держгеокадастру у Київській області до Безуглівської сільської ради про визнання незаконними рішення сільської ради, скасування рішень про державну реєстрацію права власності на земельні ділянки та витребуваня з чужого незаконного володіння земельних ділянок загальною площею 14 га.