Згурівська громада
Згурівська селищна рада Броварського району Київської області

Рішення сесій №235-06-VIII «Про затвердження Правил з благоустрою та утримання територій населених пунктів Згурівської селищної територіальної громади»

Кількість переглядів: 271
Скликання: VIII скликання
Сесія: 6 сесія
Тип документу: Рішення сесій
Дата: 09.04.2021
Номер документу: 235-06-VIII
Назва документу: Про затвердження Правил з благоустрою та утримання територій населених пунктів Згурівської селищної територіальної громади
Прикріплені файли:

 

 

Фото без опису

ЗГУРІВСЬКА СЕЛИЩНА РАДА  БРОВАРСЬКОГО РАЙОНУ

КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ ВОСЬМОГО СКЛИКАННЯ

                                                                 

РІШЕННЯ

Про затвердження Правил 
з благоустрою та утримання територій населених пунктів Згурівської селищної територіальної громади

        

            Відповідно до Законів України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про благоустрій населених пунктів», «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», «Про відходи»,  Типових правил благоустрою території населеного пункту, затверджених наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 27.11.2017 р. № 310, враховуючи пропозиції  постійної комісії  Згурівської селищної ради з питань промисловості, будівництва, інвестицій, транспорту, зв’язку, підприємництва, житлово-комунального господарства та благоустрою, Згурівська селищна рада,

 

ВИРІШИЛА:

                                        

 1. Затвердити Правила з благоустрою та утримання територій населених  пунктів Згурівської селищної територіальної громади (далі – Правила), що додаються.

 

2атвердження . Виконавчому комітету Згурівської селищної ради забезпечити реалізацію та контроль за виконанням відповідних положень Правил.

3. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію  Згурівської селищної ради з питань промисловості, будівництва, інвестицій, транспорту, зв’язку, підприємництва, житлово-комунального господарства та благоустрою.

 

 

Селищний голова                                                                   Василь ЦВИК

 

 

смт Згурівка

09 квітня 2021 року

№ 235-06-VIII

 

 

 

 

     ЗАТВЕРДЖЕНО

  Рішення  Згурівської селищної

  ради 09.04.2021 р. № 235-06-VIII

 

Правила з благоустрою та утримання територій населених  пунктів Згурівської селищної територіальної громади

І. Загальні положення

1.1. Правила з благоустрою та утримання територій населених  пунктів Згурівської селищної територіальної громади (далі – Правила)  є нормативно-правовим актом, яким установлюється порядок благоустрою та утримання територій населених пунктів громади.

1.2. Правила є обов’язковими для виконання всіма суб'єктами господарювання, не залежно від підпорядкування та форм власності, а також  фізичними особами.  

1.3. Правила розроблені відповідно до Конституції України, Кодексу України про адміністративні правопорушення, Законів України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про благоустрій населених пунктів», «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», «Про відходи», «Про основи містобудування», «Про регулювання містобудівної діяльності», «Про дорожній рух», Типових правил благоустрою території населеного пункту, затверджених наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 27.11.2017 № 310 та згідно з вимогами інших чинних нормативно-правових актів і спрямовані на забезпечення санітарного благополуччя та проведення благоустрою в населених пунктах  Згурівської селищної територіальної громади.

1.4. Громадяни та юридичні особи є відповідальними за порушення цих Правил  згідно з вимогами законодавства України.

1.5. Суб'єктами у сфері благоустрою населених пунктів є органи державної влади та органи місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації, громадські організації, громадяни.

1.6. До об'єктів благоустрою  належать:

1) території загального користування:

а) парки (лугопарки, лісопарки, парки культури та відпочинку, парки - пам'ятки садово-паркового мистецтва, спортивні, дитячі, історичні та інші), рекреаційні зони, сади, сквери, дитячі та спортивні майданчики;

б) пам'ятки культурної та історичної спадщини;

в) майдани, площі;

г) вулиці, дороги, провулки, проїзди, пішохідні та велосипедні доріжки;

ґ) пляжі;

д) кладовища;

е) інші території загального користування;

2) прибудинкові території;

3) території будівель та споруд інженерного захисту територій;

4) території підприємств, установ, організацій та закріплені за ними території. 

 1.7.  Елементами благоустрою є:

1) покриття площ, вулиць, доріг, проїздів, алей,  тротуарів, пішохідних зон і доріжок відповідно до діючих норм і стандартів;

2) зелені насадження (у тому числі снігозахисні та протиерозійні) уздовж вулиць і доріг, в парках, скверах, на алеях,  в садах, інших об'єктах благоустрою загального користування, санітарно-захисних зонах, на прибудинкових територіях;

3) будівлі та споруди системи збирання і вивезення відходів;

4) засоби та обладнання зовнішнього освітлення та зовнішньої реклами;

5) технічні засоби регулювання дорожнього руху;

6) будівлі та споруди системи інженерного захисту території;

7) об'єкти монументального мистецтва;

8) обладнання (елементи) дитячих, спортивних та інших майданчиків;

9) малі архітектурні форми;

10) інші елементи благоустрою, визначені нормативно-правовими актами.     

IІ. Порядок здійснення благоустрою та утримання територій об’єктів благоустрою

2.1. Благоустрій територій здійснюється з урахуванням особливостей таких територій відповідно до вимог законодавства та нормативно-технічних документів. Проектування та будівництво об’єктів будівництва на об’єктах благоустрою здійснюється відповідно до вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, Закону України «Про оцінку впливу на довкілля», а також ДБН Б.2.2-5:2011 «Планування та забудова міст, селищ і функціональних територій. Благоустрій територій».

2.2. Благоустрій та утримання у належному стані парків, рекреаційних зон, садів, скверів і розташованих на їхніх територіях майданчиків для дозвілля здійснюється з дотриманням вимог Законів України «Про благоустрій населених пунктів»«Про охорону навколишнього природного середовища»«Про оцінку впливу на довкілля».

2.3. Благоустрій рекреаційних зон, що використовуються для організованого масового відпочинку та купання, здійснюється із дотриманням вимог нормативно-технічних документів, якими визначаються гігієнічні вимоги до зон рекреації водних об’єктів.

2.4. Не допускається знищення чи пошкодження елементів благоустрою на територіях парків, рекреаційних зон, садів, скверів і майданчиків.

2.5. Господарська зона парків, рекреаційних зон, садів, скверів і майданчиків з контейнерними майданчиками та громадськими вбиральнями розташовується не ближче ніж 50 м від місць масового скупчення людей (танцювальні, естрадні майданчики, фонтани, головні алеї, видовищні павільйони).

2.6. Кількість урн для сміття на територіях парків, рекреаційних зон, садів, скверів і розташованих на їхніх територіях майданчиків для дозвілля встановлюють з розрахунку одна урна на 800 м-2 площі. На головних алеях парку відстань між урнами повинна бути не більше ніж 40 м. Біля кожної тимчасової споруди торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності встановлюють урну для сміття місткістю не менше ніж 0,01 м-3.

2.7. Кількість контейнерів для сміття на господарських майданчиках парків, рекреаційних зон, садів, скверів і майданчиків визначається за показником середнього утворення відходів за три дні.

2.8. Основне прибирання парків здійснюється після їх закриття та до восьмої години ранку.

2.9. Утримання та ремонт об’єктів благоустрою вулично-дорожньої мережі населених пунктів здійснюється з дотриманням вимог Закону України «Про дорожній рух».

2.10. Власник або балансоутримувач об’єкта благоустрою вулично-дорожньої мережі населеного пункту забезпечує утримання такого об’єкта з необхідною кількістю машин, механізмів, спеціалізованої техніки, посипних матеріалів та реагентів.

2.11. Суб’єкти господарської діяльності, які є власниками земельних ділянок та/або землекористувачами, а також власники та/або користувачі тимчасових споруд, що розташовані в межах «червоних ліній» вулиць і доріг, зобов’язані на закріпленій території: забезпечувати утримання та ремонт відповідної території; утримувати та забезпечувати належний технічний стан охоронної зони інженерних комунікацій, обладнання, споруд та інших елементів дорожніх об’єктів, що використовуються, відповідно до їх функціонального призначення; у разі виявлення небезпечних умов в експлуатації споруд і об’єктів, аварій і руйнувань, що призвели до виникнення перешкод у дорожньому русі або загрожують збереженню елементів дорожніх об’єктів, негайно повідомляти власників дорожніх об’єктів або уповноважених ними органів, а також територіальний орган або підрозділ Національної поліції України; дотримуватись вимог норм і правил щодо охорони дорожніх об’єктів.

2.12. У межах «червоних ліній» вулиць і доріг забороняється: розміщувати споруди та об’єкти; смітити, псувати дорожнє покриття, обладнання, зелені насадження; спалювати сміття, опале листя та інші відходи, складати їх для тривалого зберігання; скидати промислові та меліоративні води в систему дорожнього зливостоку; встановлювати намети; випасати худобу та свійську птицю; скидати сніг.

2.13. Місця проведення дорожніх робіт з утримання або ремонту об’єктів благоустрою на вулично-дорожній мережі повинні мати відповідне огородження, тимчасові дорожні знаки та належне освітлення в нічний час.

2.14. Усі дорожні об’єкти згідно з їх класифікацією та значенням підлягають інвентаризації, технічному обліку власниками дорожніх об’єктів або уповноваженими ними органами.

2.15. Утримання кладовищ, а також інших місць поховання здійснюється з дотриманням вимог: Закону України «Про поховання та похоронну справу»; Порядку утримання кладовищ та інших місць поховань, затвердженого наказом Державного комітету України з питань житлово-комунального господарства від 19 листопада 2003 року №193; Державних санітарних правил та норм «Гігієнічні вимоги щодо облаштування і утримання кладовищ в населених пунктах України» (ДСанПіН 2.2.2.028-99), затверджених постановою Головного державного санітарного лікаря України від 01 липня 1999 року № 28.

2.16. Утримання дитячих, спортивних та інших майданчиків для дозвілля та відпочинку здійснюється з додержанням санітарних і технічних норм, які забезпечують безпечне користування ними. Наявне обладнання, спортивні, розважальні та інші споруди, інші елементи благоустрою повинні підтримуватися у належному технічному стані, своєчасно очищатися від бруду, сміття, снігу, льоду. Не допускається наявність небезпечного для життя та здоров’я громадян обладнання, елементів благоустрою.

ІІІ. Утримання житлових, культурно-побутових, промислових та інших приміщень

3.1. Підприємства, установи та організації незалежно від їх підпорядкування та форм власності, а також орендарі, індивідуальні забудовники і власники житлових будинків зобов'язані дотримуватись  архітектурно-будівельних вимог.

3.2. Підприємства, установи та організації незалежно від підпорядкування та форм власності, а також власники і орендарі житлових будинків та інших будівель і споруд зобов'язані:

а) проводити капітальний та поточний ремонти, фарбувати фасади будівель, балконів і дахів залежно від їх технічного стану та відповідно до містобудівельних вимог, а також відповідно до рішень органу місцевого самоврядування;   

б) встановлювати в населених пунктах на фасадах будівель покажчики встановленого зразка з найменуванням вулиці, площі, або провулка та номера будинку.

3.3. У населених пунктах Згурівської селищної територіальної громади забороняється:

а) самовільно переобладнувати балкони і лоджії, встановлювати на них екрани, решітки і захаращувати різними предметами домашнього вжитку, розвішувати на балконах і вікнах зовнішніх фасадів, будинків, що виходять на вулицю килими, білизну, одяг, тощо;

б) витрушувати ковдри, килими, білизну та одяг на балконах, у лоджіях, а також інших не відведених для цього місцях;

в) заправляти, мити, ремонтувати автомобілі та інші автотранспортні засоби у не відведених для цього місцях (на прибудинкових територіях, тротуарах, у парках і скверах, на пляжах та в інших місцях масового відпочинку громадян), крім випадків проведення негайного ремонту при аварійній зупинці;

г) розводити вогнища, спалювати сміття, виробничі та побутові відходи на територіях підприємств, установ, організацій і населених пунктів у контейнерах для сміття та організованих звалищах.

3.4. На об'єктах благоустрою  забороняється:

1) виконувати земляні, будівельні та інші роботи без дозволу, виданого в установленому законодавством порядку;

2) самовільно влаштовувати городи, створювати, пошкоджувати або знищувати газони, самовільно висаджувати та знищувати дерева, кущі тощо;

3) вивозити і звалювати в не відведених для цього місцях відходи, траву, гілки, деревину, листя, сніг;

4) складувати будівельні матеріали, конструкції, обладнання за межами будівельних майданчиків;

5) самовільно встановлювати об'єкти зовнішньої реклами, торгівельні лотки, павільйони, кіоски тощо;

6) встановлювати технічні засоби регулювання дорожнього руху без погодження з відповідними органами;

7) випасати худобу, вигулювати та дресирувати тварин у не відведених для цього місцях.

IV. Охорона зелених насаджень

4.1. Підприємства,  установи, організації, що мають зелений фонд зобов'язані:

а) забезпечити повне збереження зелених насаджень та систематичний догляд за ними;

б) стежити за збереженням газонів, не допускати їх витоптування, проводити поточний ремонт доріжок, майданчиків, газонів і забезпечувати підготовку зелених насаджень до зими;

в) у літній час при необхідності поливати газони, квіти, дерева і кущі;

г) вести систематичну боротьбу з шкідниками зелених насаджень та з бур'янами, утеплювати на зиму плодово-ягідні насадження;

 д) регулярно прибирати озеленені ділянки від будівельного та іншого сміття.

 4.2. В садах, скверах, парках та інших місцях громадського користування, де є зелені насадження забороняється:

 а) самовільно  прокладати дороги, канави, добувати родючий грунт, пісок, каміння, глину, складати будівельні та інші матеріали, влаштовувати звалища;

 б) надрізувати, вирубувати або пересаджувати дерева і кущі при проведенні будівельних, монтажних чи будь-яких інших робіт без дозволу виконавчого комітету відповідної ради;

в) вирубувати, ламати і псувати дерева та кущі, переганяти і випасати худобу, вигулювати собак, витоптувати траву на газонах, зривати квіти з клумб.

V. Утримання і прибирання вуличних, дворових та прилеглих територій

 5.1. Підприємства,  установи, організації, фізичні особи, а також власники й орендарі будинків, споруд побутово-торговельного призначення, з урахуванням пори року, прибирати вуличні, дворові і прилеглі до них території та утримувати їх у постійній чистоті; а саме:

- прибирати сніг, сколювати лід, посипати піском у зимову пору;

- скошувати траву і бур'яни, поливати водою вулиці, площі, тротуари, дворові території влітку;

- своєчасно очищати від снігу дахи, вивозити нечистоти з каналізаційних пристроїв і сміття з сміттезбірників (контейнерів, сміттєвих баків).

Межі утримання прилеглих територій підприємств, установ, організацій  зазначені в додатку 1 до Правил.         

Якщо на території знаходиться два, або декілька підприємств, організацій, установ, чи споруд різних власників, то прилегла територія ділиться порівну.

5.2. Власники, балансоутримувачі або особи, які утримують території населених пунктів, зобов’язані:

- мати власний необхідний для прибирання снігу і льоду ручний інвентар (лопати металеві або дерев’яні, мітли, кригоруби), достатній запас матеріалу для посипання з метою своєчасного проведення протиожеледних заходів;

- прибирати сніг негайно (від початку снігопаду) для запобігання утворенню накату;

- негайно очищати дахи, карнизи та інші елементи будинків, споруд, будівель від снігу та бурульок із дотриманням застережних заходів щодо безпеки руху пішоходів, не допускаючи пошкодження покрівель будинків і споруд, зелених насаджень, електромереж, рекламних конструкцій тощо;
- огороджувати небезпечні місця на тротуарах, переходах; вивозити сніг та бурульки, що зняті з дахів, карнизів та інших елементів будинків, споруд, будівель протягом доби;

- очищати від снігу, льоду, бруду оголовки колодязів для розташування пожежних гідрантів, розміщених на вулицях і дорогах.

5.3. Підприємства,  установи, організації, фізичні особи, а також власники й орендарі будинків, споруд побутово-торговельного призначення зобов'язані своєчасно проводити на закріпленій за ними території комплексний благоустрій, роботи з улаштування (відновлення) покриття доріг і тротуарів, обладнання пристроями для безпеки руху, озеленення, забезпечення зовнішнього освітлення та зовнішньої реклами, здійснення інших заходів, спрямованих на поліпшення технічного і санітарного стану території, покращення її естетичного вигляду відповідно до діючих норм і стандартів та рішень органу місцевого самоврядування.

5.4. Благоустрій та утримання вулиць в населених пунктах Згурівської селищної територіальної громади,  узбіччя автодоріг  від осі проїжджої частини вулиці до лінії огороджень здійснюють підприємства, установи, організації, власники або орендарі житлових будинків у межах протяжності їх землекористування.

5.5. Категорично забороняється висипати сміття та побутові відходи на проїзджу частину дороги, в придорожні кювети, люки зливної каналізації, пошкоджені каналізаційні колодязі чи місця не відведені під спеціальні звалища. 

5.6. Керівники транспортних підприємств, будівельних підприємств і організацій, складів, баз та інших організацій, що здійснюють вивезення вантажів незалежно від форм власності зобов'язані:

а) забезпечувати очистку, справність і чистоту машин, не допускати виносу грунту, бруду на дороги, прибудинкові території, для чого влаштувати очисне обладнання виїздів, механізовану і ручну очистку, миття транспорту, а у разі виносу ґрунту, бруду негайно прибрати їх;

б) не допускати перевезення сипучих матеріалів у нещільно закритих кузовах автомашин, механізмів, висипання їх на дорогу, перевезення незакріплених конструкцій.

5.7. Прибирання, полив і посипання піском забезпечують:

а) керівники підприємств, установ, організацій незалежно від їх відомчого підпорядкування та форм власності - прибудинкових територій та прилеглих до них доріг (очищення узбіччя автодоріг), тротуарів, зелених насаджень, зон відпочинку, територій загального користування, павільйонів і автобусних зупинок.

5.8. Вивезення сміття та бруду забезпечують керівники підприємств, установ та організацій, а також власники споруд побутово-торговельного призначення, які зобов'язані встановити урни чи ящики для сміття й укладати договори з підприємствами комунального господарства на вивезення сміття.

5.9. Лісопаркові господарства прибирають території лісопарків (крім доріг, які прибирають дорожні організації), вживають заходів щодо недопущення звалювання сміття і ґрунту, виливання нечистот на території лісопарків.

5.10. Земельні ділянки, відведені під забудову, з прилеглими до них територіями  прибирають, посипають піском під час ожеледиці підприємства, установи, організації, яким відведені ці ділянки, а з часу передачі під забудову - будівельні організації, а також індивідуальні забудовники.

5.11. Роботи, пов'язані з архіологічними розкопками на території громади проводити лише за наявності дозволу установленого зразка, виданого центральним органом виконавчої влади у сфері охорони культурної спадщини, що дає право на проведення археологічних розвідок, розкопок на території населених пунктів громади. Керівники підприємств, установ, організацій,  а також фізичні особи, що проводять дані роботи  після їх закінчення зобов`язані упорядкувати територію.   

VI.  Благоустрій, будівництво, встановлення й утримання споруд

6.1. Будівництво всіх видів огорож, кіосків, павільйонів, палаток, кіосківльйонів, палаток, ларьків, господарських споруд, павільйонів на зупинках транспорту, спортивних споруд, фонтанів, а також встановлення всіх видів реклам, щитів для газет і оголошень, меморіальних дощок проводиться за умови дозволу виконавчого комітету селищної ради та  за узгодженнням з органом містобудування.

6.2. Власники, орендарі  споруд  зобов'язані своєчасно ремонтувати й утримувати в справному вигляді всі споруди.

6.3. Влаштування в дворах багатоквартирних житлових будинків дитячих, спортивних майданчиків, газонних огорож, а також встановлення радіотелевізійних антен, тощо  допускається лише за узгодженням з власниками житла.

6.4. Розклеювання газет, плакатів, афіш, різного роду оголошень і реклам дозволяється тільки на спеціально відведених рекламних щитах.

6.5. Підприємствам, установам, організаціям незалежно від їх підпорядкування дозволяється проводити заміну, перестановку, ремонт, фарбування всіх належних їм споруд за кольорами, узгодженими з органом містобудування.

VІІ. Порядок розміщення малих архітектурних форм

7.1. Проектування малих архітектурних форм здійснюється з дотриманням Законів України «Про благоустрій населених пунктів», ДБН Б.2.2-5:2011 «Планування та забудова міст, селищ і функціональних територій. Благоустрій територій», ДБН В.2.2-23:2009 «Будинки і споруди. Підприємства торгівлі», ДБН В.2.2-40:2018 «Інклюзивність будівель і споруд», Єдиних правил ремонту і утримання автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, правил користування ними та охорони, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 30 березня 1994 року № 198.

7.2. Кількість розміщуваних малих архітектурних форм визначається залежно від функціонального призначення території і кількості відвідувачів на цій території, виходячи з таких принципів: екологічність, безпека (відсутність гострих кутів), зручність у користуванні, легкість очищення, привабливий зовнішній вигляд.

Розміщення малих архітектурних форм не повинно ускладнювати або унеможливлювати доступ до пожежних гідрантів, підступи до зовнішніх стаціонарних пожежних драбин, обладнання та засобів пожежогасіння, перешкоджати евакуації.

7.3. Садові, паркові лави необхідно розставляти згідно з планами парків, скверів, зелених зон, утримувати їх у справному стані, фарбувати не рідше двох разів на рік. Садові, паркові лави встановлюються та утримуються підприємствами, що утримують відповідні об’єкти благоустрою. Утримання садових, паркових лав включає їх миття, очищення від пилу і снігу, поточний ремонт.

7.4. Розміщення тимчасових споруд (далі - ТС) торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності здійснюється відповідно до Порядку розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності, затвердженого наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 21 жовтня 2011 року № 244, зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 22 листопада 2011 року за № 1330/20068, зі змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерством розвитку громад та територій №284 від 23.11.2020р., та Правил пожежної безпеки в Україні, затверджених наказом Міністерства внутрішніх справ України від 30 грудня 2014 року № 1417, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 05 березня 2015 року за № 252/26697.

7.5. При розміщенні ТС  ураховуються всі навні планувальні обмеження, предбачені будівельними нормами.

7.6. Кожна стаціонарна ТС має бути забезпечена зовнішнім освітленням та прилеглим покриттям удосконаленого зразка відповідно до вимог законодавства.

7.7. При розміщенні ТС мають бути враховані вимоги щодо пішохідної та транспортної доступності (розвантаження товарів). У разі розміщення ТС на відстані більше 2 метрів від тротуару до неї з тротуару будується пішохідна доріжка завширшки не менш як 1,5 метра.

Розміщення ТС, холодильного та іншого обладнання, що розміщується поряд з ТС, має бути передбачене схемою розміщення ТС, при цьому загальна площа, що займає таке обладнання, не може перевищувати 25% площі цієї ТС.

7.8. Біля кожної ТС встановлюється однотипна урна для сміття, обов’язки з обслуговування якої покладаються на її власника. Стаціонарні ТС за бажанням власника можуть обладнуватись декоративними елементами, вазонами для квітів тощо.

7.9. Не допускається користування ТС, а також пересувними елементами вуличної торгівлі, якщо їх власники не дотримуються вимог нормативно-правових актів та нормативно-технічних документів щодо благоустрою прилеглої території та забезпечення належного утримання та використання інженерного обладнання.

7.10. Прибудовані або окремо розміщені приміщення та тимчасові споруди для індивідуальної трудової та підприємницької діяльності допускається розташовувати на земельних ділянках по червоних лініях.

7.11. Тимчасові споруди, павільйони, кіоски тощо повинні розміщуватися до будинків та інших споруд на відстані, яку слід приймати залежно від ступеня їх вогнестійкості згідно з ДБН Б.2.2-12, але не менше 10 м. Допускається розташовувати вказані споруди біля зовнішніх стін будинків та інших споруд, якщо такі стіни не мають отворів (прорізів) і відповідають вимогам будівельних норм до  протипожежних стін та за умови забезпечення проїзду для пожежних машин згідно з вимогами нормативних документів.

Інвентарні будинки мобільного типу, кіоски, павільйони, контейнери та інші подібні споруди допускається розміщати групами, але не більше 20 одиниць в одній групі двосмугового торго­вельного ряду і 10 одиниць у групі односмугового ряду, а площа території, на якій вони розмі­щуються без протипожежних розривів, приймається згідно з НАПБ Б.01.005. Відстань між групами цих будинків (споруд) і від них до інших будинків та споруд необхідно приймати не менше 15м.

7.12. У разі коли власник (користувач) має намір змінити її естетичний вигляд, він звертається до відповідного відділу містобудування та архітектури з письмовою заявою щодо внесення змін до паспорта прив'язки ТС у частині ескізів фасадів.

7.13. Режим роботи ТС встановлюється суб'єктом господарювання відповідно до законодавства.

7.14. На об'єктах благоустрою забороняється самовільно встановлювати об'єкти зовнішньої реклами, торговельні лотки, павільйони, кіоски тощо.

VIII.  Відповідальність

8.1. Юридичні та фізичні  особи є відповідальними за порушення цих Правил згідно з вимогами чинного законодавства.

8.2. Будь-яке псування, пошкодження, знищення об’єктів чи елементів благоустрою, а також недотримання порядку поводження з об’єктами благоустрою  є порушенням зазначених Правил і тягнуть за собою відповідальність передбачену чинним законодавством.  Особи, винні в порушенні зазначених Правил притягуються до адміністративної відповідальності у встановленому чинним законодавством порядку.

8.3. Шкода, завдана внаслідок порушення законодавства з питань благоустрою населених пунктів, цих Правил, підлягає відшкодуванню згідно чинного  законодавства.

8.4. Протоколи про вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого статтею 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення, мають право складати особи, спеціально уповноважені виконавчим комітетом Згурівської селищної ради.

8.5. Справи про адміністративні правопорушення, передбачені статтею 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення розглядаються адміністративними комісіями при виконавчих органах сільських, селищних рад.

 

Секретар ради                                                                           Ігор ФЕНИК

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Додаток 1 до Правил

          з благоустрою та утримання  

          територій населених пунктів  

          Згурівської селищної територіальної  

          громади   

 

МЕЖІ 
утримання прилеглих територій підприємств, установ, організацій

№ з/п

Прилегла територія

Суб’єкти господарювання, на яких покладається утримання прилеглої території

Межі утримання прилеглої території підприємства, установи, організації (не менше)

1

2

3

4

1

Двори, тротуари, покриття проїзної частини проїздів, прибудинкової території житлового фонду

Об’єднання співвласників багатоквартирного житлового будинку, управитель, власники житла

 

20 м від межі відведеної земельної ділянки та до проїжджої частини вулиці

2

Двори, тротуари, майданчики, покриття проїжджої частини вулиці, інші території земельних ділянок, що надані у власність або користування юридичним або фізичним особам

Власники або користувачі земельних ділянок

20 м від межі земельної ділянки та до проїжджої частини вулиці

3

Території, прилеглі до об’єктів соціальної інфраструктури

Суб’єкти господарювання, що експлуатують вказані об’єкти

15 м від межі земельної ділянки до проїжджої частини вулиці

4

Території, прилеглі до автозаправних станцій

Суб’єкти господарювання, що експлуатують вказані об’єкти

50 м від межі земельної ділянки, що надана у власність або користування, та до проїжджої частини вулиці

5

Території, прилеглі до торговельних центрів, об’єктів побутового обслуговування, громадського харчування, авторемонтних майстерень, магазинів, ринків, тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності

Суб’єкти господарювання, що експлуатують вказані об’єкти

20 м від межі земельної ділянки, що надана у власність або користування, та до проїжджої частини вулиці

6

Території, прилеглі до колективних гаражів

Гаражно-будівельні кооперативи

20 м від межі земельної ділянки, що надана у власність або користування, та до проїжджої частини вулиці

7

Території, прилеглі до центрально-теплових, трансформаторних, газорозподільних, тяглових підстанцій

Підприємства, установи, організації, на балансі яких знаходяться вказані об’єкти

у радіусі 10 м від периметру споруд та до проїжджої частини вулиці


« повернутися до всіх документів

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Авторизація

УВАГА!

Шановні користувачі нашого сайту. В процесі авторизації будуть використані і опубліковані Ваші:

Прізвище, ім'я та по батькові, Email, а також регіон прописки.

Решта персональних даних не будуть зберігатися і не можуть бути використані без Вашого відома.

Погоджуюсь на передачу персональних даних