Згурівська громада
Згурівська селищна рада Броварського району Київської області

Свято Івана Купала в Згурівській громаді

Дата: 07.07.2021 08:53
Кількість переглядів: 251

Фото без описуКоли духмяне українське літо в самому розпалі, приходить найдивовижніше та наймістичніше народне свято Івана Купала. Це одне з найбільш таємничих і магічних свят, що дісталося нам від наших пращурів. 

Згурівська громада не відстає від традицій святкування Івана Купала, а тому підготувались до прадавнього свята як годиться.

Надзвичайно гостинно зустріли гостей в Красному, за традицією вручивши святковий коровай очільнику громади Василю Цвику.

У своїй промові селищний голова побажав усім здоров’я, достатку, миру та благополуччя в кожну оселю, а також веселого настрою та незабутніх емоцій.

- Мені приємно відмітити те, що на Згурівщині цінують та поважають традиції. Сьогодні ми одна велика, дружня та єдина громада, - зауважив Василь Цвик.

Працівники Центру культури і мистецтва, учасники художньої самодіяльності Красненського будинку культури підготували для громади дивовижне захоплююче театралізоване дійство, наповнене чарами наймагічнішого свята року.

Купальське свято з відтворенням купальських традицій та обрядів розгорнулося просто неба на березі мальовничого Красненського ставу.

Традиційно прикрашали Марену стрічками та квітами. Сплетені з різнотрав’я та квітів чарівні купальські віночки пустили на воду, щоб знайти свого судженого.

А коли стало смеркати розпалили купальське багаття, яке за повір’ям очищує душі. Під купальські пісні багаття розгоралося жовто-червоним полум’ям. Неприхований захват випромінювали очі всіх свідків зародження вогню. Адже саме купальське вогнище має магічні властивості.

Учасники дійства співали пісень, водили хоровод, сміливці стрибали через вогнище.

Гарного настрою вистачило на всіх без винятку учасників купальського дійства, які разом спробували відродити традиції купальських гулянь.

Свято Івана Купала в Згурівській громаді вдалося на славу. Це вкотре підкреслює як згурівчани люблять і бережуть свої традиції.



« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь