Заходи профілактики гострих кишкових інфекцій
За 5 місяців 2021 року працівники територіальних органів Держпродспоживслужби взяли участь у розслідуванні 26 спалахів гострих кишкових інфекційних захворювань. За аналогічний період 2020 року працівники Держпродспоживслужби брали участь у розслідуванні 30 подібних спалахів. У 2021 році спалахи були зареєстровані на території Донецької, Дніпропетровської, Запорізької, Одеської, Тернопільської, Кіровоградської, Львівської, Житомирської, Київської та Харківської областей. Найбільше спалахів зареєстровано в закладах дошкільної освіти (18), найменше – в побуті (3). Спалахів, пов'язаних із закладами громадського харчування, зафіксовано не було.
В Згурівській громаді в 2021 року зареєстровано 1 випадок гострої кишкової інфекції.
Кишкові інфекції – це група інфекцій, що викликає захворювання травного тракту з такими клінічними проявами, як підвищення температури тіла, пронос, блювання. Ці захворювання виникають в наслідок вживання заражених продуктів або води, які проникають в організм людини через брудні руки, продукти харчування. Наявність збудників та їх розмноження в продуктах харчування не впливає на смакові якості харчів. Час від зараження людини до перших клінічних проявів захворювань триває від кількох годин до 2-3 діб.
Часто захворювання на кишкові інфекції стає наслідком вживання продуктів харчування, придбаних на стихійних ринках, у місцях несанкціонованої торгівлі, при вживанні продуктів, що пройшли не достатню термічну обробку. Більшість спалахів виникає в наслідок не дотримання санітарно - гігієнічних вимог, залучення носіїв кишкових інфекцій до приготування страв. Збудниками кишкових інфекцій можуть бути різноманітні віруси, бактерії та їх токсини.
Заходи профілактики гострих кишкових інфекцій:
- дотримання особистої гігієни, ретельне миття рук милом перед їжею і після відвідин громадських транспортів, туалетів;
- не вживайте для пиття воду з відкритих джерел або яка продається на розлив;
- перед вживанням свіжих овочів слід їх ретельно мити і обдавати окропом;
- для вживання вибирайте продукти, піддані термічній обробці, ретельно прожарюйте (проварюйте) продукти, особливо м'ясо, птицю, яйця і морські продукти;
- не залишай приготовлену їжу при кімнатній температурі більше , ніж на 2 години;
- при покупці м'ясних і молочних продуктів віддавайте перевагу заводській упаковці, обов’язково переконайтесь в терміні придатності;
- не дотримуйте контакту між сирими та готовими харчовими продуктами.
Виконання цих не складних порад допоможе уникнути захворювання гострої кишкової інфекції і зберегти Ваше здоров'я та здоров'я Ваших близьких!
Але, якщо раптом у Вас виникли симптоми гострої кишкової інфекції необхідно негайно звернутися за медичною допомогою.
Провідний фахівець сектору державного нагляду за дотриманням санітарного
законодавства Згурівського відділу Головного управління Держпродспоживслужби
в Київській області О.Твердохліб