ВИЇЗНЕ ЗАСІДАННЯ РОБОЧОЇ ГРУПИ З ПИТАНЬ КОНТРОЛЮ ТА ЗАПОБІГАННЯ ВИНИКНЕННЮ ПОЖЕЖ В ЕКОСИСТЕМАХ
Щороку восени та навесні на території Згурівської громади фіксується велика кількість пожеж в екосистемах внаслідок паління листя, сухої трави та інших рослинних решток.
Тільки минулими вихідними черговий караул пожежно-рятувальної частини здійснив 6 виїздів в населені пункти громади з приводу загорання сухої рослинності. В усіх випадках причиною пожеж є людський фактор.
Під керівництвом заступника селищного голови Наталії Кам'янецької відбулося виїзне засідання робочої групи з питань контролю та запобігання виникненню пожеж в екосистемах Згурівської селищної ради в села Лизогубова Слобода та Жуківка. До складу групи увійшли представники поліції та державної екологічної інспекції столичного округу.
В рамках роботи групи було проведено профілактичні бесіди з особами, які палять рештки рослин. Особи, причетні до виникнення пожеж притягнуті до адміністративної відповідальності, відносно них складені протоколи та буде накладено штраф від 3060 до 6120 гривень.
Керівник робочої групи Наталія Кам’янецька зауважила, що проведення роз’яснювальної роботи серед населення щодо заборони спалювання сухої трави, інформування громадян про відповідальність перед законом, проведення рейдів - перевірок населених пунктів, притягнення до відповідальності осіб, котрі причетні до спалювання сухої рослинності є спільним завданням для всіх служб.
Учасники робочої групи визначили низку завдань, аби робота у рамках профілактики пожежам в природних екосистемах громади була результативною.
Нагадуємо, що недотримання правил пожежної безпеки та необережне поводження з вогнем - навмисне підпалювання сухої трави, може призвести до масштабних пожеж, які становитимуть загрозу не лише довкіллю, житловим будинкам та інфраструктурі, але й життю і здоров’ю людей, а також загрожують живим істотам, які мешкають у траві та на поверхні ґрунту.
Відповідальність за спалювання сухостою передбачена ст. 77-1 (Самовільне випалювання рослинності або її залишків) КУпАП України. Санкція статті передбачає накладення штрафу від 180 до 360 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (3060 грн.- 6120 грн.) на посадових осіб – від 900 до 1260 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Статтею 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення (Порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів) передбачено стягнення штрафів у розмірі від двадцяти до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а на посадових осіб, громадян-суб’єктів підприємницької діяльності – від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
У деяких випадках за такі дії передбачена кримінальна відповідальність. Згідно зі ст. 245 (Знищення або пошкодження об'єктів рослинного світу) Кримінального кодексу України покарання передбачає позбавлення волі на строк від п'яти до десяти років.
Згурівська селищна рада спільно зі Згурівським відділенням поліції закликає громадян бути відповідальними, не порушувати законодавство, та дотримуватися простих правил пожежної безпеки, аби не завдавати шкоди природі та людям!