ПОВІДОМНА РЕЄСТРАЦІЯ КОЛЕКТИВНИХ ДОГОВОРІВ

Дата: 25.02.2021 13:42

Відповідно  до постанови Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2013 року № 115  зі змінами повідомна реєстрація проводиться з метою оприлюднення інформації про укладення угод (договорів), внесення до них змін і доповнень.

Особливості Порядку повідомної реєстрації:

1. Сторони договору мають право подати на повідомну реєстрацію лише один примірник колективної угоди (договору) в паперовій формі (раніше – три) разом із додатками та супровідним листом.

На вибір сторін договорів (залежно від їхніх можливостей) пропонується три варіанти подання документів реєструючому органу:

1) оригінал паперового документа з прошитими і пронумерованими сторінками;

2) оригінал електронного документа з пов’язаними з ним кваліфікованими електронними підписами;

3) електронну копію оригіналу паперового документа (фотокопію), засвідчену кваліфікованою електронною печаткою.

Сторони угоди (договору) подають також копії свідоцтв про підтвердження репрезентативності суб'єктів профспілкової сторони та сторони роботодавців, які брали участь у колективних переговорах з питань укладення цієї угоди (договору).

2. Реєструючий орган не може відмовляти у повідомній реєстрації колективної угоди (договору), повертати на доопрацювання, вимагати додаткові документи та встановлювати вимоги до оформлення поданих на реєстрацію документів.

3. Повідомна реєстрація проводиться протягом 14 робочих днів із дня, наступного після надходження угоди (договору) до реєструю чого органу.

4.  Реєструючий орган має вести на своєму веб-сайті реєстр колективних угод (договорів), змін і доповнень до них та оновлювати його щомісяця.

5. З метою посилення інформування заінтересованих суб’єктів реєструючий орган оприлюднює:

• реєстр колективних угод (договорів), змін і доповнень до них;
  • текст колективних угод (договорів), змін і доповнень до них;
  • власні рекомендації щодо приведення угоди (договору) у відповідність з вимогами законодавства (у разі їх наявності);
  • перелік підприємств, установ, організацій, для яких є обов’язковими положення колективної угоди (у разі подання такого переліку сторонами угоди).

Важливо враховувати, що текст колективного договору, змін і доповнень до нього оприлюднюється за винятком інформації, доступ до якої обмежено його сторонами відповідно до закону або за їхнім рішенням.

6. Реєструючий орган письмово інформує про реєстрацію угоди (договору), змін і доповнень до них суб’єкта, який подав на реєстрацію документ, не пізніше наступного робочого дня після реєстрації угоди (договору).

Звертаємо увагу, що реєструючий орган не робить жодних написів на примірнику угоди (договору), змін і доповнень до них і не повертає його сторонам. Поданий на повідомну реєстрацію паперовий примірник угоди (договору) зберігається в реєструю чому органі до заміни новим.

Для реєстрації колективних договорів звертатися до відділу соціального захисту та охорони здоров’я Згурівської селищної ради за адресою вул. Українська,19, каб.103. Телефон для довідок 5-15-42.